טל גן צבי
צילום: קובי גדעון, לע"ם

עוד טלטלה בלשכת בנט: ראש הסגל טל גן צבי עוזב את לשכת רה"מ

לפני כשבוע וחצי הודיעו גם היועצת המדינית שמרית מאיר ודובר ימינה עובד פרל על פרישה
מיכאל שמש ועמיחי שטיין
23 במאי 2022
10:56

הטלטלה בלשכת בנט: מפרטים חדשים שמתפרסמים היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11 עולה כי מה שהביא להתפטרותו של ראש הסגל של לשכת ראש הממשלה, טל גן צבי, היה שיתוף הפעולה בין ראש הממשלה החליפי יאיר לפיד לחבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת, שנחשף בכאן חדשות. 

טל גן צבי, ראש הסגל של לשכת ראש הממשלה, הודיע הבוקר כי הוא עוזב את תפקידו. גן צבי הוא האיש הקרוב ביותר לנפתלי בנט בעשר השנים האחרונות. הוא היה הסמן הימני בלשכתו, האיש הדומיננטי ביותר מול ראשי המפלגות ואחראי על המהלכים הפוליטיים. "ביקשתי לפנות לאפיקים חדשים", הסביר גן צבי.

ראש הממשלה הודה לו וכתב ברשתות החברתיות: "טל גן צבי הולך איתי יחד בתלאות העשייה הציבורית מזה עשר שנים. טל הוא לא רק מקצוען, אלא גם איש מסור ונאמן עם נשמה גדולה. אין לי ספק שהוא יצליח בהמשך דרכו". אחרי ההודעה, בנט ייפגש עם חברי ימינה איילת שקד, מתן כהנא וניר אורבך.

גם היועצת המדינית של ראש הממשלה, שמרית מאיר, הודיעה לפני עשרה ימים על כוונתה לסיים את תפקידה. יום קודם לכן התפטר מתפקידו דובר ימינה, עובד פרל. גן צבי ומאיר נחשבו לשני מחנות יריבים בלשכה.

בתחילת החודש שעבר היא נשלחה לסדרת פגישות בארצות הברית על רקע המשא ומתן על הסכם הגרעין. מאיר מתעסקת בעניינים מדיניים, אך היא מעורבת בעניינים הפוליטיים. בזמן ששהתה בוושינגטון, חברי כנסת בימינה מתחו ביקורת חריפה נגדה וטענו כי בהילה המדינית שהיא מלבישה על בנט, היא גורמת לו ללכת שמאלה ולהוביל לשורה של מהלכים כמו פרישת סילמן, שגורמים נזק בלתי הפיך למפלגה.

אחריה התפטר השר לשירותי דת מתן כהנא מתפקידו כדי למנוע עריקה של חבר כנסת נוסף מימינה ולסייע בחיזוק הקואליציה. זאת, לאחר שראש הממשלה הביע חשש מכך שחבר הכנסת יום טוב כלפון מתכננן להכריז על עריקה.