וליד טאהא
צילום: מאיר דהן

לפני מצעד הדגלים בירושלים: בשדרות פורסים מרחבים מוגנים ברחובות העיר

שלוש פלוגות מילואים של מג"ב גויסו היום ויוצבו בבירה ביום ראשון • חבר הקואליציה וליד טאהא על מצעד הדגלים: "פרובוקציה בזויה" • השר פורר על מחאתו של מיכאל ביטון: "הצעד החריג שעשה פגע. ביטון חלק מהקואליציה והרפורמות יעברו"
איציק זוארץ וערן זינגר
26 במאי 2022
09:59
עודכן ב 12:49

לפני מצעד הדגלים שיתקיים ביום ראשון בירושלים, הוצבו היום (חמישי) מרחבים מוגנים בעיר שדרות. בתוך כך, הפלסטינים מדווחים שהיום תתקיים ישיבה דחופה של ארגוני הטרור בעזה. 


צילום: מאיר דהן

בירושלים ממשיכים להיערך לקראת המצעד ושלוש פלוגות מילואים של מג"ב מתגייסות היום. מדובר בכ-200 לוחמים שיעברו אימון במהלך סוף השבוע וביום ראשון יוצבו בעיר. אליהם תצטרף פלוגה נוספת של מילואים שנמצאת בתעסוקה מבצעית במחוז חוף. הפלוגות מגויסות בצו לעשרה מימים, וימשיכו את הפעילות בעיר עד אחרי מצעד הגאווה שצפוי בבירה ביום חמישי. 

מוקדם יותר אמר חבר הכנסת וליד טאהא מרע"ם בוקר כי מצעד הדגלים בירושלים ביום ראשון הקרוב הוא "פרובוקציה בזויה בשכונה האסלאמית בירושלים". בריאיון לנאדר אבו תאמר ברדיו מכאן אמר טאהא כי מדובר בהתנהלות פרובוקטיבית. "אנחנו חלק אינטגרלי מהעם הפלסטיני ופוסלים זאת".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר התקשורת, יועז הנדל, התייחס הבוקר למצעד הדגלים ואמר כי כי במדינת ישראל צריך שיהיו דגלי ישראל בכל פינה. בריאיון לעקיבא נוביק וחיים לוינסון בכאן רשת ב אמר הנדל כי "הצעדה קיימת כבר הרבה שנים וטבעי שביום חג כזה יסתובבו עם דגלי ישראל. אני בעד לצעוד עם דגלים בכל מקום ובטח בעיר הבירה. לא מדאיגה אותי הצעדה, אלא שזה הפך ליום של החרד"לים, ויש אפילו רחובות שמפרידים בהם. אני זוכר שזה היה חג ישראלי. חשוב שכל עם ישראל יחגוג עם היום הזה".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

על רקע המשבר בקואליציה עם הודעת יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ מיכאל ביטון, שיפסיק להצביע עם הקואליציה, בגלל צעדיו של שר החקלאות עודד פורר הנוגעים לענף הלול והרפורמה במחירי התחבורה הציבורית שמתכננת השרה מרב מיכאלי אמר הבוקר שר החקלאות, עודד פורר, כי הרפורמות יעברו. בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב אמר פורר: "דיונים הם לגיטימיים, ואני בשיח מצוין עם ח"כ ביטון, יחד עם זאת הצעד החריג שהוא עשה אתמול פגע בדברים כי אנחנו במשא ומתן מתקדם עם החקלאים ואחרי הצהרה כזאת אי אפשר לנהל משא ומתן. ביטון חלק מהקואליציה והרפורמות יעברו".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, התייחס הבוקר לדיווח בכאן חדשות כי ראשי המפלגות החרדיות איימו על יו"ר האופוזיציה נתניהו להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית בלעדיו, על רקע התנגדותם לחוק-השקיות. בריאיון בכאן רשת ב אמר גפני כי מפלגתו שותפה של הליכוד והיא אינה מזגזגת בנושא. גפני ציין כי חברי סיעתו תורמים רבות לשמור על גוש הימין והחרדים. "אנחנו מכופפים את הראש כשיש החלטות שלא אהובות עלינו, ומצפים שגם הליכוד ינהג כך", הבהיר גפני.