-
צילום: אמנון זיו

עמדת חמאס לא הושמדה - כדי לא לפגוע באנשיו

עמדת התצפית מול נתיב העשרה נותרה במקומה והפכה לסמל הניצחון התודעתי של חמאס. הטיל ששוגר לעברה היה בקו אופקי ולא אנכי, ולכן היא נותרה על מקומה
רועי שרון
19 ביוני 2022
21:29
עודכן ב 05:00

עמדת התצפית של חמאס מול יישוב נתיב העשרה בעוטף עזה הותקפה ביום שישי האחרון - אך לא הושמדה. אמש (ראשון) פורסם בחדשות הערב בכאן 11, כי הסיבה לכך היא שצה"ל לא רצה לפגוע באנשי חמאס, והעדיף להתקיף אותה עם מסוק קרב כדי להסב נזק למבנה בלבד. 

הטיל ששוגר לעבר העמדה היה בקו אופקי ולא אנכי, ולכן היא נותרה על מקומה. בינתיים, הפכה העמדה ברשתות החברתיות לסמל של הניצחון התודעתי של חמאס. במהלך היום התנוסס עליה שלט שפנה אל עבר היישוב ואמר "נתיב העשרה - בקרוב מחוץ לפלסטין". 

העמדה שהפגיז צה"ל בצפון הרצועה הסבה חרדה לתושבי נתיב העשרה בחודשים האחרונים - כיוון שהתנשאה לגובה מעל גדר הביטחון באופן שמשקיף אל חלונות ביתם. לא עברו 24 שעות מהפצצת העמדה, וחמאס כבר הספיק לשפצה ולשקמה, כפי שניתן לראות בתמונות מהיום.

תושבת הקיבוץ סמדר שמילוביץ' הביעה בריאיון לאסף ליברמן בכאן רשת ב את החרדה והחשש שגרמה העמדה לחיי התושבים: "אני רוצה לשאול כל אחד מתושבי מדינת ישראל, אם היתה עמדה של חמאס במרחק 150 מ' מהבית שלו - איך הוא היה מרגיש? הם חיים את החיים שלהם ואנחנו צריכים להיות בחרדה".

במערכת הביטחון מעריכים שארגון סורר, ולא חמאס, הוא שירה את הרקטה לאשקלון בסוף השבוע כדי לנקום על הריגתם של שלושה מחבלים בג'נין ביום שישי בבוקר. שר הביטחון גנץ החליט לעצור לפי שעה את הגדלת מספרם של הפועלים מעזה המורשים לעבוד בישראל. במעבר ארז צפויים לעבור היום 12 אלף פועלים כאלה.