בדיקות קורונה בירושלים
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

משרד הבריאות: עלייה עקבית בתחלואה הקשה בקורונה

ומספר המונשמים עלה בשבוע וחצי האחרונים בכ-80% • יום שני ברציפות: יותר מ-10,000 מאומתים חדשים לקורונה • הצוות לטיפול במגפות דן בחיסון פעוטות, הצבעה תיערך רק אחרי דיון נוסף • 926 נוסעים בנתב"ג נמצאו מאומתים במהלך יום אחד • מקדם ההדבקה ירד ל-1.3, מספר החולים במצב קשה עומד על 180
כתבי כאן חדשות
21 ביוני 2022
10:17
עודכן ב 22:56

מנתוני משרד הבריאות עולה כי ישנה עלייה עקבית בתחלואה הקשה בנגיף הקורונה, ומספר המונשמים עלה בשבוע וחצי האחרונים בכ-80%. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מספר המונשמים עומד על כ-40, נתון נמוך ממספרם בשיא הגל החמישי, אבל במשרד הבריאות מוטרדים מהמגמה וחוששים מעומס גבוה בבתי החולים. הצוות לטיפול במגפות ערך הערב דיון על חיסון פעוטות, בהשתתפות נציגי חברות פייזר ומודרנה. הדיון הסתיים ללא החלטה וסוכם כי הצבעה תתקיים אחרי שיערך דיון נוסף. 

העלייה בתחלואה מורגשת גם בנמל התעופה בן גוריון, שם נמצאו בקרב החוזרים מחו"ל 926 מאומתים לקורונה במהלך יום אחד, מתוכם 118 שנחתו מיוון. אחוז המאומתים הגבוה ביותר בשבוע האחרון הוא ממרוקו, משם הגיעו 100 חיוביים מתוך 1,365 נוסעים, שמהווים יותר מ-7% מסך הנוחתים. פורטוגל נמצאת במקום השני עם 84 מאומתים מתוך 1,222 חוזרים - 6.87% מסך הנכנסים מהמדינה. בקרב הנוחתים מספרד נמצאו 336 מאומתים מתוך 5,768 שמהווים 6% מכלל הנוחתים.

לפי נתוני משרד הבריאות, מקדם ההדבקה ירד מעט ועומד על 1.3. אתמול אובחנו 10,692 מאומתים חדשים, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 27%. 180 חולי קורונה מאושפזים במצב קשה. הממונה על המאבק בקורונה, הפרופסור סלמן זרקא, אמר אתמול כי אנו בגל תחלואה נוסף של קורונה.

בראיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום אמר הפרופסור זרקא כי עם זה אין סיבה לדון כעת בסגר או במגבלות אחרות."על הציבור להתחסן ולשמור על זהירות", אמר. הממונה על המאבק בקורונה הוסיף כי ככל שהתחלואה ומספר המאושפזים ימשיכו לעלות יהיה צורך לבחון את החזרת חובת המסכות בחללים סגורים.

על רקע העלייה בתחלואה בקורונה הנחה שלשום משרד הבריאות את בתי החולים לערוך בדיקות קורונה, בין השאר, לחולים לפני ניתוחים ופעולות רפואיות, וליולדות. כמו כן יחויבו בתי החולים לערוך בדיקות PCR וריצוף־גנטי לחולים במצב קשה או אנוש. היום צפויים בכירי המשרד לדון במתן חיסוני קורונה לפעוטות בני חצי שנה עד ילדים בני חמש.

בהכנת הידיעה השתתפו: נוב ראובני, קטי דור ושרון עידן