כיתה ריקה
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

מרכז השלטון המקומי הורה לסייעות להגיע לעבודה: איפה יפתחו את הגנים?

יו"ר מרכז השלטון המקומי: "לא נאפשר להחזיק את הורי ותלמידי ישראל כבני ערובה" • שרת החינוך שאשא ביטון בחדשות הערב: "מבינה את התסכול של ההורים - השביתה הייתה יכולה להימנע" • הסתדרות המורים הארצית הודיעה: גם מחר לא יתקיימו לימודים בכל הארץ
לירן כוג'הינוף
22 ביוני 2022
19:53
עודכן ב 22:54

הקרב על החינוך: מרכז השלטון המקומי הורה הערב (רביעי) לסייעות להגיע לעבודתן בגנים והודיע כי אלו שלא יעשו זאת לא יקבלו שכר. זאת, על אף הודעת יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד, המייצג את הסייעות, כי גנים בהם לא תהיה גננת מוסמכת לא יפעלו. יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, אמר בתום פגישה עם כל ראשי הרשויות: ״לא נאפשר להחזיק את הורי ותלמידי ישראל כבני ערובה מהרגע להרגע".

עם קבלת הודעת הסתדרות המורים הארצית על השבתת הלימודים גם מחר, החלו ערים ברחבי הארץ להודיע לתושבים על פתרונות שמצאו להעסיק את התלמידים, ולאפשר להורים לצאת לעבודה. ברשויות האזוריות מטה בנימין, מטה יהודה וחוף אשקלון הודיעו כי הגנים יפעלו כסדרם.

מה יהיה הפתרון לילדים בעיר שלכם?

> אשקלון: פעילות לילדי הגנים ובתי הספר במרכזים הקהילתיים ובהיכל הספורט
> גבעתיים: לא יופעלו מסגרות לילדים
> גבעת שמואל: הגנים יפעלו כסדרם
> ירושלים: לא יופעלו מסגרות לילדים
> כוכב יאיר צור-יגאל: הצהרונים ייפתחו בבוקר
> מודיעין מכבים-רעות: הצהרונים ייפתחו בבוקר
> מטה יהודה: הגנים יפתחו כסדרם
> מועצת בנימין: פעילות לילדים בגילאי הגן
> נס ציונה: הצהרונים ייפתחו בבוקר
> עפולה: הגנים יפעלו כסדרם
> רמת גן: לא יופעלו מסגרות לילדים
> שוהם: לא יופעלו מסגרות לילדים

שאשא ביטון: "מבינה את התסכול של ההורים"

"אני מבינה את התסכול שההורים נמצאים בו. השביתה הייתה יכולה להימנע אם באוצר היו נענים לדרישות המורים לשבת איתם היום", כך אמרה שרת החינוך יפעת שאשא ביטון היום בריאיון עם מיכל רבינוביץ' בחדשות הערב בכאן 11. זאת, על רקע הודעת הסתדרות המורים הארצית כי גם מחר לא יתקיימו לימודים בגני הילדים, בתי הספר היסודיים ובאולפנים בכל הארץ.

"כבר היום מדברים על מחנכת לשתי כיתות - זה דבר בלתי נתפס ואני לא אתן שהוא יקרה", אמרה השרה על רקע נטישת עובדי ההוראה. "מערכת החינוך נמצאת מול שוקת שבורה", הוסיפה ואמרה כי לא חלה התקדמות בשיחות המשא ומתן מול האוצר. "לא דיברנו על חתימה, אלא רק לשבת איתם. הפערים כבר לא גדולים, אם בכלל קיימים", ציינה.

שרת החינוך שאשא ביטון התייחסה בריאיון לכאן חדשות גם למשבר הפוליטי, ואמרה כי לא תסכים להצטרף לממשלה חלופית שיו"ר האופוזיציה, בנימין נתניהו, יושב בראשה. "הדבר הזה ברור ואמרנו את זה לאורך כל הדרך. עשינו הכול כדי להחליף את שלטון נתניהו", אמרה.

קודם לכן הודיע משרד האוצר הודיע כי יחל לתקצב את פעילות הקיץ בבתי הספר ובגנים מיום ראשון - חמישה ימים לפני סיום הלימודים. במשרד סיכמו עם מרכז השלטון המקומי להקצות לרשויות שתי סייעות במקום הגננות השובתות, אבל יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, המייצג את הסייעות, אמר שגנים בהם לא תהיה גננת מוסמכת לא יפעלו.