מתחם בדיקות קורונה
צילום: פלאש 90

עקב גילוי תת וריאנט חדש: תורגל מערך הבדיקות בנתב"ג

במשרד הבריאות עוקבים אחרי התפשטות ה-BA.2.75, שמדבק יותר מהאומיקרון ונפוץ בהודו • עקב כך נעשה תרגיל הקפצה למערך בנתב"ג והומלץ לשבים מהודו לעשות בדיקת PCR • מספר המתים מקורונה בישראל חצה את ה-11 אלף
נוב ראובני
06 ביולי 2022
22:18

משרד הבריאות תרגל פריסה מיידית של מערך הבדיקות לנכנסים לארץ, בעקבות גילוי תת הווריאנט החדש בהודו, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. מדובר על תת זן חדש BA.2.75 ממשפחת האומיקרון שהתגלה במספר מדינות ונחשב מדבק יותר מהאומיקרון הנוכחי. 


ברקע גילוי הוורינאט במשרד הבריאות קיימו השבוע תרגיל הקפצה לחברת "פמי" לבדיקת כשירותה של החברה להקמה מיידית של מערך בדיקות לשבים ארצה בשדה התעופה. לפי הסיכומים עם החברה, היא נדרשת לשמר יכולות שיאפשרו לה לתת במידת הצורך מענה לאלפי נבדקים ביום בטווח זמן של שעות מרגע פקודה.

התרגול, שבמסגרתו הוקמו כמה עשרות עמדות בדיקה, הוכרז כהצלחה. לנוכח גילוי הווריאנט החדש משרד הבריאות פונה לשבים מהודו ומדרום אפריקה לגשת ולהיבדק בבדיקת PCR גם אם אינם סולבים מתסמינים.

בתוך כך, מספר המתים מקורונה בישראל חצה היום את ה-11 אלף. מספר המאומתים אתמול עמד על 12,019. מספר החולים במצב קשה – 364, מהם 53 מונשמים. מקדם ההדבקה ירד מעט ועומד על 1.04. שיעור הבדיקות החיוביות היה אתמול 33.67%.