פוטין ולפיד
צילום: אי-פי, מרק ישראל סלם, פלאש 90

מתקפה רוסית חריפה על לפיד והמבצע בעזה: "מזלזל בחיי הפלסטינים"

שגרירות רוסיה במצרים ריטווטה ציוץ של רה"מ שמגנה את הטבח בבוצ'ה. "השוו בין השקר של לפיד בעניין אוקראינה, לבין קריאותיו באוגוסט להפציץ בשטחים הפלסטיניים בעזה", נכתב
עמיחי שטיין ורועי קייס
10 באוגוסט 2022
09:04

שגרירות רוסיה במצרים תקפה (אתמול) בחריפות את ראש הממשלה יאיר לפיד לאחר מבצע עלות השחר ברצועת עזה. בציוץ בחשבון הטוויטר של השגרירות פורסם הציוץ של לפיד, שהביע זעזוע ממעשי הטבח של רוסיה בבוצ'ה ונכתב כך: "האם אין מדובר פה במוסר כפול והתעלמות וזלזול בחיי הפלסטינים?".

עוד נכתב בציוץ: "השוו בין השקר של יאיר לפיד בעניין אוקראינה באפריל והניסיונות שלו לגעור ולהטיל אחריות על רוסיה בעניין מותם של אנשים בבוצ'ה, שמי שרצח אותם באכזריות הם הנאצים האוקראינים, לבין קריאותיו באוגוסט להפציץ בשטחים הפלסטיניים בעזה".

באפריל כתב לפיד: "אי אפשר להישאר אדיש אל מול התמונות המחרידות שהתגלו בעיר בוצ׳ה בסמוך לקייב, אחרי שהצבא הרוסי עזב את המקום. פגיעה מכוונת באוכלוסיה אזרחית היא פשע מלחמה". התביעה באוקראינה ציינה כי צוות החקירה של פשעי המלחמה מצא יותר מ-400 גופות בעיירות סביב הבירה קייב.

היחסים בין ישראל לרוסיה קיבלו תפנית שלילית מאז פלש נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לאוקראינה. בסוף החודש שעבר בית המשפט במוסקווה דן בדיון מקדמי בפעילות הסוכנות היהודית ברוסיה, בעקבות הדרישות שהעלה משרד המשפטים הרוסי מהסוכנות והרצון הרוסי לעצור את פעילותה במדינה.