-

שי אביטל חשוד בפגיעה בשתי נשים

סוכן הדוגמניות החשוד בעבירות מין נעצר באמסטרדם לקראת הסגרה לישראל • מחלוקת בין המשטרה לפרקליטות: מתי היה צריך להיעצר? • 26 תלונות על עבירות מין הוגשו נגד אביטל שזומן כמעט לפני שנה לחקירה
דניאל אלעזר
19 באוגוסט 2022
18:51
עודכן ב 20:05

סוכן הדוגמניות שי אביטל שנעצר הלילה (שישי) באמסטרדם חשוד בפגיעה בשתי נשים. הערב פורסם ב"השבוע" בכאן 11 כי בין המשטרה לפרקליטות קיימת מחלוקת לגבי מועד מעצרו על אביטל. לפי גורם בכיר, קיים סיכוי גבוה להגשת כתב אישום נגדו בגין מעשים מגונים. 

אביטל חשוד בשלושה סעיפים של מעשים מגונים, בהם מעשה מגונה תוך ניצול מצב של חוסר הכרה ומעשה מגונה תוך שימוש בכוח ואיומים. הלילה הוא נעצר בהולנד כמעט שנה לאחר שנדרש לחקירה והוגשו נגדו 26 תלונות במשטרה בגין עבירות מין. 

מעצר אביטל בהולנד. הלילה

כעת מתחיל הליך ההסגרה של פרקליטות המדינה מול גורמי המשפט ההולנדיים. הדיון בעניין מעצרו באמסטרדם נדחה ליום שני, בעקבות טענת סניגוריו של אביטל כי דרוש מתורגמן כדי לקיימו. 

עורך דינו של סוכן הדוגמניות, שרון נהרי, אמר על המעצר: "שי הופתע מאוד מהמעצר שלו. הוא מכחיש את הטענות נגדו. לא הסכמנו לקיים דיון ללא מתורגמן". ששי גז, גם הוא סניגור של אביטל, הוסיף: "שי אביטל יילחם על חפותו המוחלטת, הוא לא ברח מן הארץ, הוא יצא כדין. הוא טוען לחפות וחפותו תוכח. מזכיר שעד לפני שבועיים המשטרה אמרה כי אין לה מספיק ראיות כדי להסגיר אותו. שי יילחם וייצא זכאי בדין".

ידיעת זהב שהגיעה לנציגת המשטרה בהולנד, סגן ניצב יעל רייכד, הובילה למעצרו. שוטרים הולנדיים שאליהם התלוותה, ביצעו מארב מחוץ למסעדה באמסטרדם שבה ישב אביטל. כשיצא מהמסעדה, הקצינה הזדהתה בפניו והודיעה לו שהוא עצור. אביטל לא התנגד למעצר. 

מבחינה משפטית, ישראל לא יכולה לבקש את הסגרתו של אביטל, אלא אם היא מתחייבת להעמיד את המוסגר לדין. לא תתאפשר הסגרה לצורכי חקירה בלבד. ככלל, העמדה לדין נעשית אחרי חקירה מלאה, שכוללת את חקירת החשוד, אבל כשחשוד נמלט מחקירתו – וכשברשויות האכיפה חושבים שיש מספיק ראיות – ניתן לבקש הסגרה גם בתנאים כאלו.