איתמר בן גביר

בן גביר מגיב באולפן לדרישות החדשות של סמוטריץ'

יו"ר הציונות הדתית מסרב לתת סמכויות על ההתיישבות הצעירה לבן גביר, יו"ר עוצמה יהודית עקץ בחדשות השבת: "יודע שהוא מפרגן לי"
חדשות השבת
26 בנובמבר 2022
19:51
עודכן ב 20:45

יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הגיע הערב (שבת) לריאיון עם טלי מורנו, והתייחס גם לפרסום בכאן חדשות על כך שסמוטריץ' מסרב לתת לו סמכויות על ההתיישבות הצעירה. בריאיון לחדשות השבת בן גביר שלח עקיצה ליו"ר הציונות הדתית: "יודע שבצלאל מפרגן לי. לא מאמין שהוא אמר דבר כזה". 


בכיר בציונות הדתית אמר לכאן חדשות כי לא יסכימו לכך שהסמכות על ההתיישבות הצעירה תישאר בידי בן גביר, כפי שהוסכם בינו לבין הליכוד. בציונות הדתית הסבירו שבהסכם בין הליכוד לעוצמה יהודית סוכם כי הסמכות של עוצמה יהודית על ההתיישבות תהיה כפופה לוועדת שרים בראשות ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו. לטענתם, במקרה כזה נתניהו לא יאפשר לקדם את ההסדרה. לכן, לדבריהם, הם יתעקשו לקבל את הסמכויות על הסדרת המאחזים לידיהם וללא התערבות של נתניהו.

בן גביר הגיב בריאיון גם לתקיפת פעיל השמאל בחברון ואמר: "אנרכיסטים מקללים ויורקים על חיילים, גם באירוע הזה. אם החיילים הותקפו - אז צריך לתת להם גב. האם הרמטכ"ל בדק את האירוע ושמע את הטענות של החיילים שאומרים שתקפו אותם?".


ביום שישי סיעות הליכוד ועוצמה יהודית הגיעו לסיכום על נספח התפקידים בממשלה הבאה. הנספח מקרב את חתימת ההסכם המלא שיכלול תקציבים, נושאים מהותיים וקווי יסוד. לפי הסיכום, עוצמה יהודית תקבל את המשרד לביטחון הפנים עם סמכויות נרחבות, ובין השאר המשטרה הירוקה, הסיירת הירוקה, הרשות לאכיפה במקרקעין ומג"ב איו"ש. מעתה המשרד ייקרא "המשרד לביטחון לאומי", ובראשו יעמוד יו"ר המפלגה איתמר בן גביר, שיכהן גם כשר בקבינט וחבר ועדות השרים השונות.

בהכנת הידיעה השתתפה יערה שפירא