חפש
Languages
צילום מסך מתוך הסרטון

ביטוח לאומי הציג סרטון מטעה בוועדה רפואית: "הרגל המשותקת זזה"

בסרטון, שצולם דרך מראה, נעשה שימוש כדי לטעון שיהב אזר מצליח להזיז את רגלו המשותקת - כשבפועל מדובר ברגל הבריאה. ביטוח לאומי: "טעות אנוש"
דקלה אהרון שפרן
03 בדצמבר 2017
11:31
עודכן ב 21:41

המוסד לביטוח לאומי ומשרד הבריאות הציגו בוועדה רפואית סרטון "הפוך" כהוכחה שיהב אזר, המוכר כנכה, אינו משותק ברגלו הימנית, ולכן הוא לא קיבל קצבת ניידות. כך פורסם הבוקר (ראשון) בתוכנית סדר יום בכאן רשת ב'.

רק כעבור זמן שם אזר לב לספרות ההפוכות על לוחית הרישוי ולכתב ההפוך, וכך הבין שהצילומים שהוצגו בוועדה היו דווקא של הרגל הבריאה. "הגעתי כדי לבקש קצבת ניידות כמו שלפי דעתי מגיע לי", סיפר אזר. "הייתה שם מישהי שלא צריכה להיות בפנים, זאת שמחלקת את המספרים, והיא גם צעקה על אבא שלי שיסתום את הפה שלו. הם הראו את הסרטון ואמרו: הנה אתה מזיז את רגל ימין. מה, אתה לא רואה? פשוט יצאנו החוצה".

האזינו לשיחה:

אזר משותק ברגלו הימנית, מוכר כנכה, ומקבל קצבת נכות מהביטוח הלאומי. כמו כן, בקופת חולים הוא מקבל ביטוח סיעודי. "לפני הוועדה קיבלנו את הסרטון, הם שלחו לנו הודעה, בהתחלה לא ראינו את זה. רק אחרי זה קלטנו שזה הפוך. כבר התחלתי להאמין להם. כשהסתכלנו עוד פעם, פתאום קלטנו שהמספר של הרכב הפוך, שעמוד החשמל נמצא בצד השני".

בהתחלה טענו בביטוח לאומי כי לא ייתכן, אולם לאחר שזימנו הבוקר את החוקרים שצילמו את הסרטון לשיחה נמסר בתגובה כי "20 השניות הראשונות צולמו דרך מראה. מדובר בטעות אנוש, ונפיק לקחים. מנהל אגף החקירות של הביטוח הלאומי ינחה את החוקרים לרענון נהלים כדי שלא יהיו עוד מקרים כאלה". ממשרד הבריאות נמסר: "קיבלנו את התלונה והנושא ייבדק שוב מול הביטוח הלאומי ומול המטופל".