זירת תאונת הדרכים מהלילה
צילום: הצלה ללא גבולות יו"ש

אח ואחות נהרגו ו-8 בני אדם נפצעו בהתנגשות עם רכב פלסטיני בשומרון

בין הפצועים בתאונה בצומת שבי שומרון: תינוק כבן חצי שנה שלא נשקפת סכנה לחייו. אם המשפחה נמצאת במצב קשה. פלסטיני נהרג. צוותי כיבוי חילצו לכודים משני הרכבים, שהתעוותו כתוצאה מעוצמת ההתנגשת
ענבל תמיר, אורלי אלקלעי
24 בינואר 2018
07:53

נערה בת 13 וילד בן שמונה נהרגו הלילה (רביעי) בהתנגשות בין שני כלי רכב ישראלי ופלסטיני בכביש 557, סמוך לצומת שבי שומרון. בתאונה נהרג גם פלסטיני ונפצעו שמונה אנשים נוספים, בהם תינוק.

מחקירה ראשונית של בוחני התנועה במשטרה בשלב זה, עולה כי רכב ישראלי שנסע מכיוון כללי כפר יונה לכיוון שבי שומרון, התנגש עם חזית הרכב בצד ימין של רכב פלסטיני שהגיע מולו מכיוון שבי שומרון. הרכב הפלסטיני איבד שליטה לאחר שככל הנראה נסע במהירות שאינה מתאימה לתנאי הדרך, פגע במעקה בטיחות, נזרק למרכז הכביש וחסם את נתיב הנסיעה של הרכב הישראלי. חקירה התאונה נמשכת.

באירוע הקשה נפגעו סך הכל 11 בני אדם. ברכב הישראלי נסעו שישה בני משפחה, בהם זוג הורים כבני 35 וארבעה ילדים בגילאי חצי שנה עד 13 וברכב הפלסטיני חמישה נוסעים. חובשים ופרמדיקים של מד"א, בסיוע כוח רפואה של צה"ל, קבעו את מותה של הנערה לאחר ניסיונות החייאה במקום.

זירת התאונה, הלילה (צילום: הצלה ללא גבולות יו"ש)

אם המשפחה נמצאת במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית ושלושה נוספים במצב בינוני, מהם: האב עם חבלת בטן, נער כבן 13 עם חבלת בטן ופעוט כבן חצי שנה, שנמצא במצב יציב ולא נשקפת סכנה לחייו. הפצועים פונו לבית החולים מאיר בכפר סבא.

ברכב הפלסטיני נפצע קשה אדם כבן 25 ופונה לבית החולים בלינסון בפתח תקווה. שלושה נוספים נפצעו באורח בינוני ופונו לשטחי הרשות הפלסטינית.

פרמדיקים של מד"א, ענת גילגל ותומר פיין סיפרו כי "כשהגענו, המראה היה מזעזע. ראינו על הכביש שני כלי רכב מעוכים לחלוטין. המקום היה חשוך, גשום ובוצי. כוח רפואה של צה"ל שהגיע התחיל לטפל בנפגעים ובסיוע אמבולנסים שלנו הענקנו טיפול ראשוני לנפגעים וסייענו לחלץ אותם מהרכבים".

מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה כי מתחילת השנה נהרגו 20 בני אדם בתאונות דרכים. בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו 30 בני אדם. בשנת 2017 כולה נהרגו 27 ילדים בגילאים 14-0 בתאונות דרכים.