t
נטע ברזילי
צילום: דניאל קמינסקי

נטע ברזילי כאן! - הכירו את המועמדת שלנו לאירוויזיון

נטע ברזילי חולמת לזכות במקום ה-1 באירוויזיון בשנתה ה-70 של ישראל ובפעם הראשונה בשידורי כאן, וזה ממש בסדר מצידה שהיא לא עוברת לכולם חלק בגרון, וזה בעצם מה שנותן לה תקווה. ריאיון, רגע לפני שהטירוף מתחיל
סתיו זיו
09 במרץ 2018
08:00

היי נטע, אנחנו מאוד נרגשים לארח אותך כאן. ספרי לנו על סדר היום שלך שבטח מאוד השתנה מאז שזכית ב''כוכב הבא'', ויהפוך להיות עוד יותר מטורף ככל שנתקרב לרגע האמת - האירוויזיון בליסבון.
הכל חדש. אני עוברת מהקלטות לצילומים, לקליפים, לשיער ולאיפור, זה כיף אדיר, זה כמו חלום. יש אלף אנשים שעובדים בשביל המטרה הזו, שחייבים לנצח, ואני חייבת להיראות הכי טוב, להישמע הכי טוב, להיות הכי יצירתית ולהביא הפתעות ענקיות. יש כל כך הרבה אנשים שעובדים בזה חוץ ממני וזה ממש ממש מרגש, זה מרגיש כאילו המטרה היא יותר גדולה מהכל, ואנחנו עובדים בצוות, וכולם נורא רוצים להצליח.

התחלתם לעבוד מיד לאחר הזכייה ב''כוכב הבא''?
כן, מיד, לא הייתה לי דקה לנשום. בבוקר שאחרי כמובן שעברתי מריאיון לריאיון, אבל ממש יום אחר כך כבר התחלנו לעבוד על השירים.

היית פעם בפורטוגל? 
לא. בחיים לא. זה הולך להיות גם ביקור ראשון, גם אירוויזיון ראשון, הכל הולך להיות מרגש, החוויה הולכת להיות זכורה לי מאוד.

התחלת לעבוד כבר על הפורטוגזית שלך?
התחלתי טיפה אבל עדיין לא נכנס הרבה. אני יודעת אוֹבּרִיגָדוּ שזה תודה, וזה נראה לי הכי חשוב. תודה לכולם.

בואי נחזור קצת אחורה. מה הרגשת בשנייה המדודה הזאת שהכריזו עלייך כזוכה הגדולה של ''הכוכב הבא''? זכייה שכמובן שווה כרטיס לאירוויזיון. 
אני זוכרת שאמרתי ''זה לא הגיוני, זה לא הגיוני, זה לא הגיוני''. המילים ''לא הגיוני'' עברו לי בראש כי אני כל כך לא תכננתי את זה, לא ציפיתי, את מכירה את זה שאת לא רוצה לצפות יותר מדי כי כגודל הציפיות גודל האכזבות? אז מהבחינה הזו זה היה ממש ככה. זה חלום שלא העזתי לחלום.

האירוויזיון עבר לך בראש באותו רגע, או שפשוט שמחת על הזכייה בתוכנית? 
נורא שמחתי על עצם זה שאני זוכה, כי הבנתי שזה יותר גדול ממני, שמדינה שלמה בחרה במשהו מיוחד, שונה, שלא מתאים לשום סטנדרט, שלא מתאים לשום תבנית, וזה היה מרגש ברמות שהן יותר גדולות ממני. לא בחרו רק בנטע, בחרו גם בנטע, אבל גם בחרו במשהו גדול יותר, קיבלו אומץ. ואני ממש גאה להיות חלק ממדינה שקיבלה את השונה השנה, זה פשוט מאוד מאוד מרגש.  

"לא בחרו רק בנטע, בחרו במשהו גדול יותר, קיבלו אומץ. ואני גאה לייצג מדינה שקיבלה את השונה השנה"

בגמר של ''הכוכב הבא'' אמרת שאת שמחה לפתוח את הראש של הישראלים לדברים חדשים ואת מבטיחה שזה ישתלם. אבל מול 200 מיליון צופים, את לא חוששת שהסגנון שלך, שהוא קצת פחות "פופי אירוויזיוני קלאסי", ייתפס כנישתי ואלטרנטיבי מדי? 
אם הייתי פוחדת ממה שאנשים יחשבו, לא הייתי הולכת ועושה את מה שאני עושה. אני לא פוחדת, אני לא פוחדת מכלום, אני הולכת לעשות את העבודה הכי טובה עם השיר שנבחר ועם התנאים שהוכתבו לי ועם החוקים של התחרות. זה מה שהולך לקרות.

 אגב, מי הציע לך לגשת למבחנים של ''הכוכב הבא''?
''הכוכב הבא'' הגיעה במין תקופה כזו שלא הייתה לי עבודה, תקופה ששמעתי הרבה לא מכל מיני כיוונים, והתאכזבתי מהמון אנשים. ואז הגיעה ההצעה לעשות את זה, הם הכירו אותי בתוכנית כזמרת לפני כן, ואמרתי שאם אני מגיעה - אני מגיעה עם קטע. ואז הגעתי עם הלופר שהתחלתי לעבוד איתו כשנה לפני. הם אמרו לי בסדר, וככה זה התחיל. 

בימים שאחרי הזכייה פירגנו לך בצורה חסרת תקדים, מה הפירגון שהכי ריגש אותך?  
הדר מרקס מגלגלצ שדיברה עליי בבקרים והשמיעה את השירים היה עבורי דבר מאוד מאוד מרגש. ובכלל, כל מיני גושפנקות שקיבלתי מאנשי תקשורת, זה משהו שעשה לי נורא טוב לשמוע. היו כל מיני שרשורים, ומה שהיה הכי נפלא לראות ברשתות החברתיות זה שאני מעוררת באמת שיח ודיון של המון אנשים שחושבים ככה או אחרת על הדבר הזה, ואני חושבת שאם הייתי קונצנזוס זה היה מאוד מוזר. יוסי פיין כתב משפט נורא נורא גדול וממש בלתי נתפס, כי יוסי פיין הוא אחד המפיקים החשובים בישראל, הוא כתב שאני אחד הדברים החשובים שקורים פה בישראל כרגע. זה נתן לי המון טפיחה על השכם, לעומת המון קולות שאמרו עליי שזה בולשיט. והקטע הוא שאני עובדת כל כך קשה, כל כך קשה, בשביל להיות מי שאני.  

מהמוצדקים. מושלמת, מיוחדת, יפהפה, מרעננת. השנה אצפה באירוויזיון בטוח מזל טוב 💐 @nettabarzi

A post shared by Tom Yaar (@tomyaar) on

מושלמת, מיוחדת, יפהפייה, מרעננת. הקומיקאית תום יער מפרגנת לברזילי, ביום שאחרי הזכייה ב''הכוכב הבא''.

את עצמך חובבת אירוויזיון? את צופה בתחרות מדי שנה?
אני זוכרת זכיות ששינו את התודעה, כמו הזכייה של קונצ'יטה, או של סלבדור. אני זוכרת שגולדן בוי היה להיט ענק. אני לא חושבת שאפשר לקרוא לי חובבת אירוויזיון, אבל אני לגמרי צופה כל שנה וזוכרת רגעים משמעותיים.    

יש בארץ קהילה מאוד גדולה של חובבי אירוויזיון, איך הם קיבלו אותך ''למשפחה''? 
אני עצמי חברה בקבוצת הפייסבוק של החובבים. חלקם מאוד מאוד אוהבים אותי, וזה מאוד מורגש ומרגש, לחלקם אני פחות עוברת חלק בגרון וזה לגמרי בסדר מבחינתי. זה בסדר לא להיות קונצנזוס, זה בסדר לא להיות נאהבת. זה גם חלק מהדברים שנותנים לי המון תקווה, שזה בסדר לא לאהוב הכל, שיש Diversity (מִגְוָן), יש גוונים בין אנשים, ויש מקום לכולם, לא כולם חייבים לאהוב אותי. זה בסדר גמור.

יוצא לך גם להשתתף בדיונים בקבוצה?
מעט מעט. אני משתדלת לצפות מרחוק, לתת להם את האופציה להגיב בצורה נוחה, זה באמת הבית של החובבים, אני לא רוצה לבוא ולהיכנס להם. זה מגרש המשחקים הפרטי שלהם, ואני מסתכלת מהצד.

בואי נחזור לעבודה האינטנסיבית שלך ושל הצוות בימים אלו. האם כבר יש מחשבות איך זה ייראה על הבמה? או שאתם עוד לא שם? 
אנחנו לא יודעים איך זה ייראה בדיוק. יש לנו כל מיני חלומות שאנחנו לא יודעים עדיין איך להגשים, אבל אנחנו עובדים קשה.  

מצורף למטה גרף שמראה כיצד החיפושים אחרי ''לופר'' בגוגל הרקיעו שחקים ביום שאחרי הזכייה שלך. האמנת שהמכשיר יעורר כזה עניין? 
אני מסתובבת ברחוב וילדים רודפים אחריי ואומרים ''היי, זאת נטע הלופרית''. עכשיו, מה זה נטע הלופרית? נטע והלופר? אני חשבתי שהעניין הוא מה שאני עושה, ומה שקורה איתי, אבל מסתבר שבכלל עושים עניין מהמכשיר. זה ממש מצחיק. 
 
 הלופר ששיגע את המדינה. מספר החיפושים בגוגל ביום שאחרי הזכייה של נטע.

את תופיעי באירוויזיון בשנתה ה-70 של ישראל. עד כמה את רוצה להעניק לה מתנה בדמות זכייה במקום ה-1? 
אין דבר שאני יותר רוצה, זה החלום. אני קודם כל רוצה לייצג את ישראל בכבוד,  לעשות את הכי טוב שאני יכולה, אם אני אזכה – מה טוב.

ההתעניינות באירוויזיון מאוד גברה בשנים האחרונות ואפשר להגיד שהוא זוכה לעדנה מחודשת, איך את מסבירה את זה? 
אני חושבת שמגיע המון המון קרדיט לטדי ולקשת ול''כוכב הבא'', שלקחו את האירוויזיון בידיים והפכו אותו לדבר שמעניין את כל עם ישראל עכשיו. אני חושבת שאין אדם שלא מחכה לשיר שנוציא, להיות נורא גאים בו, ולצפות באירוויזיון עוד פעם כולם ביחד. להפוך את זה לערב של גאווה ישראלית. כמו שכולם יושבים ורואים את האולימפיאדה, גם זה סוג של אולימפיאדה, אולימפיאדה מוזיקלית, זה כיף גדול. ואני מרגישה שזה לא היה קורה שוב אחרת. ילדים לא ידעו מה זה אירוויזיון לפני שהתחיל כל העניין. דורון (דורון מדלי, אחד מכותבי השיר TOY שאותו תבצע נטע באירוויזיון. ס.ז) אומר משפט נורא יפה: ששירים שלו מצליחים כי הם נכנסים הביתה דרך הילדים, ויש דבר נורא מדהים בזה שילדים הכניסו את זה חזרה.

עברו 20 שנה מאז שדנה זכתה, ו-40 שנה מאז שיזהר כהן זכה. לפי המתמטיקה את אמורה לזכות. 
המתמטיקה מצחיקה, מתמטיקה אף פעם לא הייתה הקטע שלי. 

השאלון המהיר

את מי הכי מסקרן אותך לפגוש בין האומנים האחרים שיופיעו בליסבון?
שרה אאלטו, הנציגה הפינית, היא ממש מיוחדת. וגם את הנציג הצ'כי, שיופיע עם הרבה מאוד כלי נשיפה.  מה מתנגן לך עכשיו במערכת או בסמארטפון?
מייג'ור לייזר

איפה את מוצאת מוזיקה חדשה ומעניינת להקשיב לה?
סאונד קלאוד, ספוטיפיי.

ספרי לנו 3 דברים שאנחנו לא יודעים עלייך.
הייתי גננת, עשיתי שנת שירות בטבריה כמורה לגיטרה בבית ספר יסודי, ומכרתי ברד בקרקס.

מה או מי הכי מצחיק אותך?
אימא שלי.

מהו הגילטי פלז'ר שלך?
שבבאניקים.

האם את שרה במקלחת?
כן.

מהי החופשה המושלמת שלך? 
במלדיביים.

עם איזה אמן מכל הזמנים היית רוצה לבצע שיר?
ארת'ה פרנקלין.

עם איזה אישיות מפורסמת היית רוצה לשבת לכוס קפה?
אופרה ויינפרי.

אייפון או אנדרואיד?
אנדרואיד.

אינסטגרם או פייסבוק?
אינסטגרם.

קפה או תה?
תה.

כלב או חתול?

כלב.

חורף או קיץ? 
חורף.

מה הצבע האהוב שלך? 
צהוב.

נטע בהצלחה! אנחנו כאן מאחורייך. 

חצאי הגמר ישודרו בשידור ישיר מליסבון בתאריכים 8 ו-10 במאי בכאן 11, בכאן 88 ובדיגיטל, נטע תייצג את ישראל בחצי הגמר הראשון.

הגמר הגדול ישודר בתאריך 12 במאי, גם כן בכאן 11, בכאן 88 ובדיגיטל.