עדינה בר שלום
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

עדינה בר-שלום: "אם זה תלוי בי – ש"ס היא היסטוריה"

בתו של הרב עובדיה יוסף תוקפת את יו"ר ש"ס אריה דרעי: "השתנה מאז שנכנס לכלא, התקלקל לגמרי", ומספרת על המפלגה החדשה: "לא רוצה להיות חברת כנסת"
אוריה אלקיים
12 במרץ 2018
10:26

בתו של הרב עובדיה יוסף, עדינה בר-שלום, מתחה אתמול (ראשון) ביקורת חריפה על יו"ר ש"ס, אריה דרעי ועל המפלגה שהנהיג אביה  – "אם זה תלוי בי, ש"ס היא היסטוריה", אמרה לאיילה חסון בכנס בוגרי מכון גשר למנהיגות.

בר-שלום התייחסה למכללה החרדית שייסדה, וסיפרה כי נפגעה מאוד מכך שדרעי לא פעל למנוע את סגירתה. "כפוליטיקאי נבחר ושר פנים אני מאמינה שהוא יכול היה לעשות הרבה מאוד, אם היה רוצה". עוד הוסיפה על יו"ר ש"ס: "דרעי מאוד השתנה מאז שנכנס לכלא. לפני זה היה יודע לתווך ולחבר בין עולמות, אדם משכמו ומעלה. חבל שנכנס לבית הסוהר והתקלקל לגמרי".

"יש קבוצה שנבנית – חילונים, חרדים, דתיים שעובדים יחד כבר שנתיים", סיפרה על המפלגה החדשה בראשותה, וציינה כי הם עובדים על ריצה לכנסת הקרובה. בר-שלום הבהירה שהיא עצמה תהיה חלק מהאבות המייסדים ולא חברת כנסת מן המניין.

בבחירות לכנסת ה-20 שקלה בר-שלום להצטרף לאחת המפלגות הקיימות, בהן ש"ס - שאינה מציבה נשים ברשימתה. לבסוף הודיעה כי היא מוותרת על ריצה לכנסת ומקימה יחד עם יפה דרעי, אשתו של יו"ר המפלגה, מועצת נשים שתשתתף בישיבות הסיעה. המכללה החרדית שהקימה בר-שלום בשנת 2000, סגרה את שעריה ב-2016 עקב ירידה חדה במספר הנרשמים.