חפש
Languages
לוחמים בצה"ל (אילוסטרציה)
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

"גחמות של מפקדים": מדוע לוחמים נשארים בתפקידי מפקדה בניגוד לרצונם?

חיילים ביחידות המובחרות מגלן ודובדבן שנמצאו חסרי התאמה אחרי תקופת הכשרה עוברים לשמש נהגים, אפסנאים וטבחים - על אף רצונם לעבור לגדודים וליחידות אחרות. צה"ל: "העברתם התעכבה"
כרמלה מנשה
16 באפריל 2018
18:18

לוחמים שהודחו מיחידות מובחרות אחרי תקופת הכשרה בשל חוסר התאמה, נשארים ביחידותיהם לתפקידי מפקדה – על פי דרישת מפקדיהם ובניגוד לרצונם. מבדיקת כאן חדשות עולה כי מדובר ביחידות מגלן ודובדבן.

מעדויות חיילים במגלן, עולה כי הם משמשים בתפקידי לוגיסטיקה, ובכלל זה נהגי, טבחים ואפסנאים, על אף שברצונם וביכולתם לעבור לגדודים או ליחידות קרביות אחרות. זאת, לאחר שעברו הליך הכשרה של שנה.

ביחידת דובדבן, חיילים שהודחו אחרי תקופה ארוכה של מסלול הכשרה נאלצים להישאר בתפקידי מפקדה, גם כאן בניגוד לבקשתם להישאר בתפקידי לחימה. הסיבה לכך היא כי מפקדי היחידות מעדיפים לוחמים בתפקידי מפקדה, בשל הנתונים הגבוהים שלהם. לטענת החיילים, צה"ל מפסיד את הלוחמים בגלל גחמות של מפקדי היחידות.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי מדובר בטעות שתתוקן. "בשבועות האחרונים נבנה מנגנון הכשרת תומכי לחימה לעוצבת הקומנדו, שיאפשר איוש תקין של התפקידים השונים ביחידות. במקרה המדובר התעכבה העברתם של כמה לוחמים שלא נמצאו מתאימים ללוחמה במגלן ודובדבן. הם ישתבצו בתפקידי לחימה ביבשה".