חפש
Languages
שר הביטחון אביגדור ליברמן
צילום: פלאש 90

ליברמן: "לבנון, חיזבאללה, סוריה ואיראן – כולם חזית נגד ישראל"

שר הביטחון אמר לחברי המטכ"ל כי ישראל מתמודדת עם איומים הכוללים צבאות סדירים לצד ארגון הטרור ומילציות שיעיות בסוריה המוכוונות בידי טהראן. "זה מחייב לחזק את ההיערכות והמוכנות, נתמודד עם כך בעוצמה", אמר
משה שטיינמץ
16 באפריל 2018
18:48

שר הביטחון אביגדור ליברמן תיאר היום (שני) בפני חברי המטה הכללי את מפת האיומים של ישראל. "מולנו מתגבשת מציאות חדשה: צבא לבנון בשיתוף פעולה עם חיזבאללה, צבא סוריה, המיליציות השיעיות בסוריה ומעליהן איראן - כולם הופכים לחזית אחת נגד מדינת ישראל", אמר באירוע הרמת כוסית לרגל יום העצמאות ה-70 למדינה. 

"בשנה האחרונה, צה"ל הוכיח מעל ומעבר לכל ספק שהוא הצבא הטוב ביותר והמוסרי ביותר בעולם", אמר ליברמן בהתייחסו לאירועים בשבועות ובחודשים האחרונים. "אל מול אתגרים מורכבים ולא סימטריים, המטה הכללי, יחד עם גופי הביטחון הנוספים במדינת ישראל, ידע לתת מענה נכון ומדויק ואיפשר לעם ישראל לנהל את חייו בביטחון וברוגע".

לדבריו, הצפון חשוף לאיום של כמה שחקנים במקביל. "זהו אתגר אסטרטגי מן המעלה הראשונה, שמחייב את כולנו, צה"ל וכלל מערכות הביטחון, להעלות מדרגה נוספת ולחזק עוד יותר את ההיערכות והמוכנות".

ליברמן הוסיף כי ישראל תדע איך להתמודד עם האיומים הביטחוניים. "כפי שידענו לתת תשובות מוחצות עד היום, גם בדרום וגם בצפון, אני בטוח שנדע להישיר מבט אל המציאות החדשה ולהתמודד עמה בנחישות ובעוצמה רבה. יש לנו את היכולות ומעל לכל את האמונה בצדקת הדרך ואת הדבקות במטרה. נמשיך לשמור על ריבונותנו ולהגן על אזרחי ישראל מול כל איום".

בשבוע שעבר התייחס ליברמן פעם נוספת לאיום מצפון. "אני לא יודע מי תקף", אמר שר הביטחון בחנוכת מרכז הפעלה בקצרין, בהתייחס לתקיפה האחרונה בסוריה. "לא נאפשר התבססות איראנית בסוריה. זה כאילו האיראנים ישימו לנו טבעת חנק על הצוואר. אפשר למנוע זאת ללא הפעלת כח צבאי".

יום לפני כן נהרגו 14 אנשים, ובהם אנשי צבא איראנים, בתקיפה אווירית בבסיס חיל האוויר הסורי בחומס. בסיס חיל האויר הסורי שהותקף, T-4, הוא אותו המתקן ממנו יצא המל"ט האיראני לעבר ישראל לפני כחודשיים. אז מטוסי חיל האוויר תקפו את הבסיס לאחר היירוט. לדברי הסורים שמונה מהטילים יורטו. 

תיעוד התקיפה: