תן
צילום: חיים שוחט, פלאש 90

תן תקף מבקרים בחמת גדר, אתר הקמפינג נסגר: "לא תהיה פשרה על שלום המבלים"

ראש המועצה האזורית עמק הירדן הורה לסגור את האתר ללינה עד הודעה חדשה, בגלל אירוע שהתרחש הלילה. כמה תנים נכנסו למקום מירדן, ואחד מהם תקף מבלים שהיו בתוך אוהל. ילדה בת 9 ושתי צעירות בנות 19 ו-30 נפצעו קל
רובי המרשלג
09 ביוני 2018
17:25

ראש המועצה האזורית עמק הירדן, עידן גרינבאום, הורה הבוקר (שבת) על סגירת מתחם הקמפינג באתר חמת גדר עד להודעה חדשה. זאת בעקבות אירוע שהתרחש בלילה, שבו מבקרים הותקפו על ידי תן.

כמה תנים, שהגיעו מצדו הירדני של הגבול לאחר חצות, נכנסו אל האתר. אחד מהם התנפל על מטיילים שישנו בתוך אוהל, ופצע קל ילדה בת 9 ושתי נשים – בנות 19 ו-30. השלוש טופלו על ידי אמבולנס, ולאחר מכן פונו לבית החולים פוריה שבטבריה.

בעקבות האירוע, הנחה ראש המועצה את אנשי חמת גדר לפעול מיידית, כדי למנוע כל אפשרות של חדירת בעלי חיים אל האתר בכלל ואל מתחם הקמפינג בפרט. מחר הוא צפוי להגיע במקום מלווה בוטרינר המועצה, נציגים ממשרדי החקלאות והבריאות, ועם מנהלי חמת גדר.

"ההחלטה לא פשוטה, אך מתחייבת מן הרצון להגן על המבלים"

"לא תהיה כל פשרה בנושא שלומם, בריאותם וביטחונם של האנשים המגיעים לבלות בחמת גדר. מדובר באתר נופש ייחודי, שאליו מגיעים מבלים מהארץ ומחו"ל, לאורך כל ימות השנה. הם סומכים עלינו שאנו עושים הכול, בלי יוצא מן הכלל, כדי שהבילוי שלהם יהיה בטוח ומהנה", אמר גרינבאום.

"מזה תקופה ארוכה אנו מפעילים מספר אמצעים כדי להילחם בתופעת הכלבת באזור, ובכלל זה התופעה המסוכנת של תנים וכלבים משוטטים. הדברים נעשים על בסיס יומיומי, בשיתוף אנשי רשות הטבע והגנים ומשרדי החקלאות והבריאות". ראש מועצת עמק הירדן הבהיר כי ההחלטה להורות על סגירת אתר הלינה - אינה פשוטה עבורו וכי ברור לו שהיא "תגבה מחיר לא פשוט", כלשונו, מאתר הנופש חמת גדר. עם זאת הוא הדגיש: "היא מתחייבת כעת מן הרצון להגן על שלום המבלים שפוקדים את המקום".