צילום: יצחק הררי, פלאש 90

8 חודשים אחרי הפיצול: רשת וערוץ 10 הודיעו על מיזוג

שני הצדדים העבירו מזכר הבנות לממונה על ההגבלים העסקיים, שיידרש לאשר את המהלך. על פי ההבנות שהושגו, רשת תחזיק ב-60% מהשליטה: "המטרה - להציע לקהל הישראלי טלוויזיה טובה יותר". שר התקשורת קרא מתנגד: "לא אתן שיסגרו ערוצים"
עמית תומר
13 ביוני 2018
11:16

זכיינית השידור רשת וערוץ 10 הגישו הבוקר (רביעי) בקשה לממונה על ההגבלים העסקיים למזג בין שתי החברות. הבקשה מגיעה שמונה חודשים בלבד לאחר הפיצול שבמסגרתו עברו ערוץ 2 וערוץ 10 לשדר בשלושה אפיקים.

מזכר ההבנות שעליו חתמו רשת וערוץ 10, בבעלות קבוצת RGE, הועבר לממונה על ההגבלים העסקיים שיצטרך לאשר את המהלך. על פי המזכר, הצעד נועד ״להציע לקהל הישראלי טלוויזיה טובה יותר, ולשמר את הפלורליזם התקשורתי״. עוד נמסר כי רשת תחזיק ברוב אחוזי השליטה בחברה - 60%, מול 40% לערוץ 10 ו-RGE. 

ההחלטה התקבלה ברקע ההפסדים הגדולים שנגרמו לגופים מאז הפיצול, הנאמדים במיליונים ואף עשרות מיליוני שקלים. בהודעה המשותפת שהוציאו, הם צפו כי במודל הנוכחי ההפסדים ימשכו ורק יגדלו: ״שוק הפרסום המצומצם בישראל אינו מאפשר הפעלת שלושה ערוצי טלוויזיה ללא הפסדים של מאות מיליוני שקלים בשנה".

איוש המשרות בחברה יקבע רק לאחר אישור הממונה. כוונתם המשותפת היא לשמור על כוח האדם של שני הערוצים, שלדבריהם מתמחים בתחומים שונים: רשת מתמחה בתוכן, פורמטים וריאליטי, בעוד שערוץ 10 יתרום את שידורי החדשות, האקטואליה ודוקומנטריה.

שר התקשורת איוב קרא הודיע כי הוא מתנגד למהלך. "עמדתי העקרונית היא שריבוי ערוצים מסחריים ותחרות בריאה הם הבשורה של שוק התקשורת שאני מוביל בשנה האחרונה", אמר. "עם זאת לא אתן שיסגרו ערוצים - כשם שהצלתי את ערוץ 20 אסייע לכל ערוץ במצוקה. אמתין לעמדות המקצועויות והבדיקות של מועצת ההגבלים העסקיים ומועצת הרשות השניה ואז אקבל החלטה".