צילום: אי-פי

טראמפ על סוגיית המהגרים: "במשמרת שלי - ארה"ב לא תהיה מחנה פליטים"

נשיא ארצות הברית הגיב לביקורת שנמתחה על מדיניות הממשל להפריד בין בין הורים מהגרים לילדיהם: "אשמת הדמוקרטים". נתוני המחלקה לביטחון המולדת: כ-60,000 מהגרים שנכנסו באופן לא חוקי לארצות הברית הם בעלי רקע פלילי, ובכל זאת לא גורשו
מערכת כאן חדשות
18 ביוני 2018
19:49

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הגיב היום (שני) לביקורת שנמתחה על ממשלו באשר למדיניות הפרדת הורי מהגרים מילדיהם, והאשים את המפלגה הדמוקרטית בנושא. טראמפ הבטיח כי ארצו לא תעשה את אותן הטעויות שנעשו באירופה, והבטיח כי ארצות הברית לא תהפוך למחנה פליטים.

"סוגיית ההגירה, כפי שהיא כעת, זו אשמת הדמוקרטים שמכשילים", אמר טראמפ. "ארצות הברית לא תהיה מחנה פליטים. ראו מה קורה באירופה -לא נרשה לזה לקרות. לא במשמרת שלי", הוסיף.

הנשיא האמריקני אמר עוד כי "מה שקורה זה עצוב כל כך וצריך להיות מטופל באופן מהיר ובטוח. יש לנו את חוקי ההגירה הגרועים ביותר בעולם. לאף מדינה אין חוקים שכאלה. מדינה ללא גבולות אינה מדינה כלל. אנו צריכים גבולות וביטחון, והגירה על בסיס כישורים".

מוקדם יותר כתב טראמפ בחשבון הטוויטר שלו כי "אזרחי גרמניה מפנים עורף להנהגה שלהם בנושא ההגירה. ההגירה בגרמניה במגמת עלייה. טעות גדולה נעשתה באירופה כאשר הרשו למיליוני אנשים לשנות בצורה חדה את תרבותה. לא נרשה למה שקורה עם הגירה באירופה להתקיים בארצות הברית".

מזכירת המחלקה להגנת המולדת, קריסטיין מילסן, התייחסה גם היא לסוגייה, ואמרה כי אין בכוונתה להתנצל על מדיניות משרדה להפריד בין הורים לילדיהם. "אל תאמינו לתקשורת - הקטינים מטופלים כראוי", אמרה.

בתוך כך, המחלקה להגנת המולדת פרסמה היום נתונים על סוגיית המהגרים ברשת "פוקס" האמריקנית, לפיהם קרוב ל-60,000 מהגרים שנכנסו באופן בלתי חוקי לארצות הברית בצעירותם הם בעלי רקע פלילי. עם זאת, הם בכל זאת הורשו להישאר במדינה ולא גורשו. כנגד עשרה מתוכם אף יש אישומים בעבירות רצח.