חפש
Languages
דבורה הירש

כתב אישום נגד ראש ארגון הפשיעה יניב זגורי בגין רצח דבורה הירש

כתבי אישום בגין רצח הוגשו גם נגד העבריינים משה רובין ועמיר בן שימול, ונגד העבריין אריק איטל הוגש כתב אישום בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון לשידול לרצח והדחה בחקירה. אתמול הודיעה המשטרה על פענוח הפרשה
נסים קינן
12 ביולי 2018
16:20

פרקליטות מחוז דרום הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד ראש ארגון הפשיעה מהדרום יניב (ניבי) זגורי בגין רצח דבורה הירש במרץ 2016. בנוסף לזגורי, כתבי אישום הוגשו נגד העבריינים משה רובין ועמיר בן שימול גם בגין רצח ונגד העבריין אריק איטל בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, ניסיון לשידול לרצח והדחה בחקירה בגין מעורבותו בתכנון רצח גרושה של הירש, עד המדינה טל קורקוס שגם נרצח לפני כשנה.

לפי כתב האישום, משה רובין ועמיר בן שימול רצחו את הירש לבקשתו של זגורי. אתמול הודיעה המשטרה על פענוח הרצח של דבורה הירש. במהלך חקירת הרצח של הירש, אירעו שני מקרי רצח נוספים - למכוניתו של קורקוס הוצמד מטען רב עוצמה ואלישע סבח, עד תביעה שעדותו הובילה להרשעתו של אדם איטל, אחיו של אריק איטל, ברצח הנערים רוסלן קובייב ואיתן איזמיילוב בבאר שבע, נרצח ביריות מטווח קצר בנתניה. במשטרה הבינו כי כל מקרי הרצח קשורים זה לזה.

קורקוס וסבח העידו בעבר נגד זגורי ונגד נוספים בארגונו. הירש הייתה אשתו של קורקוס בזמן שהחליט להעיד נגד זגורי. במשטרה הסבירו כי העבריינים רצו לייצר מצב שבו איש לא ירצה להעיד נגדם, לצד ביסוס מעמדם בעולם הפשע.

זגורי נעצר פעמיים במהלך החקירה שנמשכה כשנתיים וחצי. בפעם הראשונה הוא נעצר בחשד לרצח קורקוס ובפעם השנייה הוא נעצר בחשד למעורבות ברצח הירש. בפעם השנייה נעצרו ביחד עם זגורי גם רובין, בן שימור ואיטל.

הירש נרצחה ב-2016 לעיני ילדיה בחניית ביתה בבאר שבע לאחר שחזרה עם הילדים מקניות. היא נורתה מטווח קצר. במשטרה ציינו כי "פגיעה בעדי מדינה ובבני משפחותיהם מהווה פגיעה במהות עבודת רשויות החוק במדינה דמוקרטית והניסיון להלך אימים על אזרחים נורמטיביים ועל נציגי מערכת אכיפת החוק לא יצלח. המשטרה תפעל בנחישות כלפי גורמים אלה ותביא למיצוי הדין עימם".