חפש
Languages

מחדל בצפון: מסמכי צה"ל בסיווג "סודי" נמצאו במוצב נטוש בגבול סוריה

המסמכים, שנמצאו במעבר קוניטרה סמוך לשטח בו נמצאים המורדים הסורים, כוללים מפות, שמות קוד צה"ליים ותדרי קשר. מצה"ל נמסר כי "האירוע יתוחקר ויטופל בהקדם"
רובי המרשלג
12 ביולי 2018
21:41

מסמכים של צה"ל בסיווג "סודי" נמצאו במוצב נטוש במעבר קוניטרה בגבול עם סוריה ברמת הגולן, סמוך לשטח בו נמצאים המורדים הסורים, כך נחשף היום (חמישי) בחדשות הערב כאן 11. המסמכים כוללים מפות, תדרי קשר, שמות קוד צה"ליים, שיטות של צה"ל באזור ופירוט של האמצעים בגזרה.


העמדה שבה נמצאו המסמכים נטושה כבר כמה שנים, ויש אליה גישה לכל מי שעובר באזור. כמו כן, לא מדובר על פעם ראשונה שבה מתרחש מקרה כזה. מצה"ל נמסר כי "האירוע יתוחקר ויטופל בהקדם".

עוד פורסם היום בכאן חדשות כי תקיפת חיל האוויר הלילה בסוריה נעשתה נגד אמצעי תצפית ומודיעין המשמשים כוחות המזוהים עם איראן ומוקמו בבסיסי צבא סוריה, כך פורסם היום לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס גם לנושא ואמר עם חזרתו מהביקור ברוסיה כי "העמדות הן של הצבא הסורי. מי שמשתמש בהן הם האיראנים".

התקיפה של צה"ל בוצעה בתגובה לחדירה אתמול של כלי טיס סורי בלתי מאויש לשטח ישראל, שיורט. מצה"ל נמסר הבוקר כי הוא "ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל ויפעל כנגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

בתוך כך, ישראל דורשת להוציא לא רק את הכוחות האיראניים מסוריה, אלא גם את מערכות הנשק המתקדמות שאיראן הכניסה לשטח סוריה, שלפי גורמים בישראל כוללות טילים לטווח של כ-700 קילומטר שיכולים להגיע עד לדימונה. עוד בטרם, נסיעתו של נתניהו לרוסיה, נפגש ראש המוסד יוסי כהן עם בכירים מרוסיה שהגיעו לישראל, בין השאר מדובר בשליחו המיוחד של פוטין למזרח התיכון ובגנרלים במטכ"ל הרוסי.