המסע אל המפית: הכירו את השף ברק יחזקאלי
תמונת יח"צ

המסע אל המפית: הכירו את השף ברק יחזקאלי

הוא מבשל באופן מקצועי כבר 25 שנה, אבל מעולם לא חשב ברצינות לעזוב את הארץ. השף ברק יחזקאלי יוצא למסע בעקבות שפים ישראלים שזכו להצלחה בינ"ל בכדי להבין איך נראית ההצלחה ומה מחירה
מערכת כאן
18 ביולי 2018
11:48

במסע אל המפית אנחנו מתלווים אל השף ברק יחזקאלי. ברק הוא שף, מסעדן ויועץ למסעדות. הוא התחיל את דרכו בעבודה בכמה ממטבחי המסעדות המפורסמות בישראל. היה הבעלים של "פאייה" ברחוב דיזנגוף בתל אביב, שפעלה בהצלחה במשך חמש שנים. ברק הוא הבעלים והשף של ״בורק״ - חלל לאירועים פרטיים בפלורנטין שפתוח רק פעם בשבוע לקהל הרחב כמסעדת פופ- אפ. בין לבין הגיש תכניות בישול כמו "אוכל עם ברק", "הפסקת אוכל" ו"אוכל במהירות הברק- ארוחות ב-25 דקות".

כבר שנים שברק שומע מכולם שאולי הוא צריך לארוז את עצמו ואת המשפחה ולנסות לעשות את זה בחו"ל. במסע שלו הוא ינסה לברר איך עושים את זה - ומה המחיר.

בכל פרק יתארח ברק יחזקאלי למשך כמה ימים בחיי השפים: יקבל הצצה אל חייהם הפרטיים ואל שגרת יומם, יבקר במסעדה ויכיר את צוות העובדים.  בזמן המשותף שלהם יחד הם יבשלו, ובעיקר ישוחחו על מה שעומד מאחורי סיפור ההצלחה, על געגועים ועל חוויית הבדידות וההגירה. יחזקאלי ינסה לקבל תשובות לשאלות– האם יש "אוכל ישראלי"? ומהו סוד הקסם של המטבח הישראלי בחו"ל?

בסדרה משתתפים השפים: עינת אדמוני (בלבוסטה, טעים, בולונט – ניו יורק), שרית פקר ואיתמר סרולוביץ' (האני אנד קו, האני אנד סמוק, האני אנס ספייס – לונדון), גל בן-משה (גלאס – ברלין), מני ועקנין (מישמיש, מרסל – ניו ג'רזי), חיה מולכו (נני – וינה, ציריך), יוסף חדד (ז'וזף – בוקרשט), ראם הרץ (סמוקוויצ'ה – בלגרד) וגיל אלעד (מייליס – בורדו).

יוצרים: ברק יחזקאלי ועופר עין גל | עורך: עופר עין גל  | בימוי:  עודד לוטן | הפקה: מעגלות הפקות

עוד על המפית:

כל השפים: 
עינת אדמוני - ניו יורקשרית פקר ואיתמר סרולוביץ'  - לונדוןיוסי חדד - בוקרשטגל בן משה - ברליןגיל אלעד - בורדוראם הרץ - בלגרד | מני וקנין - ניו ג'רזיחיה מולכו - וינה

ליד המפית - המלצות השפים למסעדות הכי טובות: 
ניו יורקלונדוןבוקרשט | ברלין | בורדו | בלגרד ניו ג'רזיוינה