אבו מאזן
צילום: פלאש 90

אבו מאזן: "גם אם יישאר לנו גרוש אחד - נשלם אותו למשפחות השהידים"

אחרי אישור החוק לקיזוז משכורות המחבלים מכספי הפלסטינים, יו"ר הרשות נפגש עם משפחות אסירים ועם אסירים משוחררים והצהיר: "השהידים והאסירים הם קבוצה נבחרת, ויש להם עדיפות בכל דבר"
נורית יוחנן
24 ביולי 2018
10:32

על אף הצעדים שננקטו בנושא מצד ישראל והדרישות מצד האמריקנים, נראה כי יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן לא נרתע מלהצהיר כי ימשיך לשלם למשפחות של מחבלים. בפגישה אתמול (שני) עם משפחות אסירים שמתו בכלא ואסירים משוחררים אמר: "גם אם יישאר לנו גרוש אחד - נשלם אותו למשפחות השהידים והאסירים".


עוד אמר אבו מאזן: "השהידים והאסירים זו קבוצה נבחרת, ואנו סבורים שהיא סוללת את הדרך לעצמאות פלסטין. הם כוכבים בשמי המאבק הפלסטיני ויש להם עדיפות בכל דבר".

בתחילת החודש אושר בכנסת החוק לקיזוז כספי מחבלים מהמיסים לרשות הפלסטינית בקריאה שנייה ושלישית. 87 ח"כים הצביעו בעד החוק ו-15 התנגדו לו. לפי ההצעה שאושרה של הח"כים אבי דיכטר (הליכוד) ואלעזר שטרן (יש עתיד), יקוזזו סכומי הכסף שהרשות הפלסטינית שילמה למחבלים ולבני משפחותיהם מהמיסים שישראל מעבירה לה.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בירך על אישור החוק וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הבטחנו לעצור את חגיגת משכורות המחבלים וקיימנו. עכשיו זה סופי. כל שקל שאבו מאזן ישלם למחבלים ורוצחים יקוזז אוטומטית מתקציב הרשות הפלסטינית. מלחמה אפקטיבית בטרור עוברת גם דרך הכיס, של המחבלים של משפחותיהם ושל אבו מאזן".