ריאד עלי מדבר מדם לבו על חוק הלאום: "הפכתם את הדרוזים לפילגש שלכם"

כתב כאן חדשות הסביר בדמעות עד כמה הוא ועדתו נפגעו מחוק הלאום: "אנחנו נותנים הרבה ומקבלים מעט. כל חייל דרוזי בכוחות הביטחון הפך לשכיר חרב מאז שהחוק עבר"
ריאד עלי
27 ביולי 2018
22:00

ריאד עלי, כתב מגזין בכאן חדשות, דיבר הערב (שישי) עם דמעות בעיניו נגד חוק הלאום. מדם לבו סיפר על העדה הדרוזית שנפגעה לדבריו מהאפליה המגולמת בחוק.

"אנחנו הידועה בציבור של מדינת ישראל – נותנים הרבה, מקבלים מעט", אמר. "חוק הלאום אמר לנו שהיינו הפילגש של העם היהודי. 70 שנים סיפקנו שירותי ביטחון לעם היהודי – פילגש בת 70 שתם הזמן שלה".

דבריו של כתבנו ריאד עלי:

עלי, שאחד מבניו שוטר והיה חברו של השוטר הדרוזי כמיל שנאן, שנהרג בפיגוע בהר הבית ביולי 2017, הסביר איך הוא מרגיש לאחר חקיקת החוק: "חוק הלאום הוא וידוא הריגה לחלום הישראלי שלי. כל חייל דרוזי בכוחות הביטחון הפך לשכיר חרב מאז שהחוק עבר. מרגע זה אני לא חייב להיות ישראלי ולהרגיש ישראלי – יש פה רק יהודים ולא יהודים, ואני לא יהודי".

עלי פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר: "החלל הדרוזי הראשון לאחר חקיקת החוק יהיה חלל סוג ב'". עלי המשיך: "הלכנו אתכם כשהייתם חלשים כי זיהינו קווי מתאר דומים בין הנרטיב שלכם לנרטיב שלנו. בזיכרון שלכם יש שואה, אצלנו יש התנסות – אנחנו עדה קטנה שמשחר לידתה ספגה התעללות".