מסיבת העיתונאים של משפחות גולדין ושאול
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

שמחה גולדין: "הפגישה עם נתניהו הייתה אומללה, זו לא משפחה עם קריזה"

אביו של הדר גולדין התייחס בכאן רשת ב' לדבריה של זהבה שאול, שטענה כי ראש הממשלה צעק על המשפחות השכולות: "במשך שנתיים לא דיברנו על זה. זו התנהלות גרועה מאוד של הממשלה"
סדר יום
06 באוגוסט 2018
14:50

שמחה גולדין, אביו של החלל הדר גולדין שגופתו מוחזקת ברצועת עזה, הגיב היום (שני) לטענות שהשמיעה זהבה שאול על כך שראש הממשלה צעק על המשפחות השכולות בפגישה שנערכה עמן לפני כשנתיים. "זו הייתה פגישה אומללה", נזכר גולדין בריאיון לקרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב'. לדבריו, "זה לא שיש כאן משפחה עם קריזה מטורפת ולא הגיונית. יש פה התנהלות גרועה מאוד של הממשלה".

האזינו לריאיון עם שמחה גולדין ב"סדר יום" בכאן רשת ב':

"אני מעדיף לא לדבר על הפגישה ההיא", אמר האב השכול. "ראש הממשלה, למרות הביקורת שלי אליו, הוא הנציג שלנו ולכן לא דיברתי על זה שנתיים. זהבה שאול העלתה את זה אתמול בדיון, אבל לא אנחנו דחפנו את האירוע הזה".

"הסיפור הזה הוא סיפור ידוע ואנחנו לא השתמשנו בו בשנתיים האחרונות", המשיך גולדין. "אני משתדל להישאר ממוקד במטרה שלנו, אך כשזהבה אמרה מה שאמרה, שאלו אותנו ואמרנו שזה נכון. למרות הביקורת שלי כלפי ראש הממשלה, אני רוצה שיעמוד בהתחייבויות שלו ויחזיר את הבנים שלנו ולא ייכנע לחמאס. אלא הדרישות העקרוניות שלנו לראש הממשלה, והוא לא עומד בהן".

גולדין יצא נגד הניסיון להגיע להסדרה ארוכת טווח ברצועת עזה: "אנחנו מגיעים למצב שבו ממשלת ישראל עומדת לתת לחמאס מה שהם רוצים, בלי לדרוש את הגופות של הדר ואורון שאול בחזרה. בגלל זה קיימנו את מסיבת העיתונאים". הוא אמר כי משבר האמון מול ראש הממשלה החל כשנתניהו נסוג, לדבריו, מההתחייבויות שהשמיע בפני המשפחות בכל הנוגע לפיוס עם טורקיה.


"כולנו יודעים כמה ההסכם הטורקי היה מוטעה ונחות. שילמנו פיצויים למשפחות של טרוריסטים ולא קיבלנו כלום", אמר האב השכול. "כדי להחזיר את האמון שלנו, פתחנו במאבק ויצרנו קשר עם כל חברי הקבינט. הצלחנו להגיע למצב שבו יצאו החלטות המקשות על חמאס, אבל מסתבר שהן לא מיושמות".

במסיבת העיתונאים שקיימו אתמול משפחות החללים בירושלים, האשימה שאול כי ראש הממשלה צעק עליה ועל בעלה באותה הפגישה עם נתניהו ואף כינה אותם "שקרנים". לדבריה, כחודשיים לפני מות בעלה הרצל, הם נפגשו עם נתניהו וטענו כי הוא הבטיח שלא ייחתם הסכם עם טורקיה לפני שיחזרו הבנים אורון והדר הביתה. שאול תיארה כי בתגובה, ראש הממשלה התרגז והרים את קולו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה כי הוא מעולם לא צעק על משפחות שכולות, אך שאול התעקשה: "מאוד כעסנו על ההסכם שנחתם עם טורקיה. באנו אליו בטענות. הוא אמר שאנחנו שקרנים ולא הבנו אותו. בסוף השיחה הוא נתן לנו דף ואמר שזה נספח שהוא מתחייב לעזור להחזיר את הדר ואורון. אמרתי שאני רוצה שזה יהיה בהסכם עצמו, אז הוא התעצבן, נהיה אדום והתחיל לדפוק על השולחן. הוא אמר שככה לא מדברים לראש ממשלה".