חפש
Languages
פרקליט המדינה שי ניצן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביקורת חריפה על שי ניצן: "משאיר אדמה חרוכה"

בפרקליטות האשימו כי פרקליט המדינה מורח תיקים ופרשיות רגישות ומנמיך את רף המלחמה בשחיתות - "מציג את עצמו כלוחם בשחיתות, אך החלטותיו מעידות אחרת"
מערכת כאן חדשות
10 באוגוסט 2018
21:21

בפרקליטות ביקרו בחריפות את פרקליט המדינה שי ניצן ואמרו כי הוא "משאיר אחריו אדמה חרוכה". פרשננו מרדכי גילת דיווח הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11 כי מאשימים את ניצן כי הוא מורח תיקים ופרשיות רגישות.


עוד האשימו כי ניצן מוריד את רף המלחמה בשחיתות וכי הוא גורם ל"מכירת חיסול של הפרקליטות". טוענים כי הוא מציג את עצמו כלוחם בשחיתות, אך "החלטותיו מעידות אחרת".


בסוף חודש יוני דחה פרקליט המדינה את הטענות על כתב האישום שהוגש נגד רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו ואמר בריאיון ראשון מאז הוחלט על העמדתה לדין בפרשת המעונות, כי "כתב האישום הזה הוא בוודאי לא מופרך ולא הזוי, הוא מדבר בעד עצמו". בריאיון לתמר אלמוג מדגיש פרקליט המדינה כי "אם לדעתנו לא היה סיכוי סביר להרשעה - ודאי לא היינו מגישים את כתב האישום".

בריאיון התייחס ניצן גם לתופעת ראשי הרשויות הנאשמים בפלילים, ואמר כי הוא עצמו לא היה מצביע לאדם שעומד לדין על עבירת שוחד. "מבחינה משפטית טהורה, החוק מאפשר לאדם שמתנהל נגדו משפט פלילי לרוץ לבחירות", אמר ניצן. "אבל אני חושב שצריך לחשוב טוב. המשמעות של הגשת כתב אישום היא שהפרקליטות, שהיא גוף מקצועי ואובייקטיבי, חושבת שיש סיכוי סביר להרשעה".