נטע ברזילי
צילום: אי-פי

סופית: האירוויזיון יתקיים בישראל

התאגיד יפקיד היום את סכום הערבות, בסך 12 מיליון אירו, לצורך אירוח התחרות. אחרי מגעים קדחתניים התחייב האוצר כי במקרה שהאירוויזיון לא יתקיים בישראל בשל נסיבות שאינן תלויות בתאגיד, תובא לממשלה הצעה למתן פתרון לסכום הערבות שיחולט
שני נחשוני
14 באוגוסט 2018
16:35

ישראל תארח סופית את האירוויזיון בשנה הבאה: התאגיד יפקיד היום (שלישי) את סכום הערבות, בסך 12 מיליון אירו, לצורך אירוח התחרות. בתום דיונים ממושכים התחייב האוצר כי במקרה שהאירוויזיון לא יתקיים בישראל בשל נסיבות שאינן תלויות בתאגיד, תובא לממשלה הצעה למתן פתרון לתאגיד באשר לסכום הערבות שיחולט. נושא מימון האירוויזיון יידון בין התאגיד והצוותים המקצועיים באגף התקציבים באוצר. הצוותים המקצועיים יביאו את המלצתם בפני הגורמים המוסמכים.

מתאגיד השידור הציבורי נמסר: "כאן רואה באירוח האירוויזיון בישראל חשיבות גדולה למדינה בחשיפה תדמיתית ובהיותו מנוף כלכלי לישראל. התאגיד מאמין כי ממשלת ישראל תעשה כל שביכולתה להבטיח קיום אירוויזיון ראוי ומכובד בישראל ותעמוד בהתחייבויות שריה, כפי שבאו לידי ביטוי בתקשורת, באשר לתקצוב התחרות.

שר התקשורת איוב קרא בירך על התוצאה הסופית. "אני שמח לבשר לאזרחי מדינת ישראל שתחרות האירוויזיון תתקיים בשנת 2019 בישראל", צייץ בחשבונו בטוויטר. "אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו על ההתגייסות והמאמצים שהוקדשו להביא את האירוע התרבותי האירופי החשוב ביותר לארצנו. אני מודה לחברי שר האוצר ולתאגיד על שיתוף הפעולה לקיום התחרות, ובטוח שביחד נעשה ונצליח!".