חפש
Languages
שרי הקבינט המדיני-ביטחוני
צילום: קובי גדעון, פלאש 90

רגב: "אנחנו לא מדברים עם חמאס, אלא עם גורמי תיווך מצריים"

השרה אמרה בריאיון לקלמן-ליברמן כי היא אינה מעורה בפרטי ההסדרה המתגבשת, אך לדבריה, "היא רק מסמנת את התאריך של הסבב הבא". גבאי: "אם הבחירה היא בין הסכם לבין מבצע שינוהל על ידי נתניהו, ליברמן ובנט – אני בוחר בהסכם"
קלמן-ליברמן
19 באוגוסט 2018
09:14
עודכן ב 09:28

ברקע המאמצים להסדרה ברצועת עזה והביקורת על הממשלה, השרה מירי רגב מהליכוד אמרה הבוקר (ראשון) כי ישראל אינה מדברת עם חמאס - אלא עם גורמי תיווך מצריים. "חמאס הוא ארגון טרור עם אמנה ידועה - חיסול מדינת ישראל", אמרה רגב בריאיון לתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. "אנחנו מנהלים משא ומתן עם גורם אחר, מצרים, שמתווכת בעניין הזה. אני לא חושבת שצריך לדבר עם חמאס, הוא צריך לנצור את האש, צריך לחזור למדיניות הסיכולים הממוקדים".

האזינו לריאיון המלא:

השרה טענה כי אינה מכירה את פרטי הסכם ההסדרה המתגבש בין ישראל לחמאס, אך הסבב הבא הוא עניין של זמן, לדבריה. "אם זו הסדרה רחבה אז ברור לחלוטין שגופות החיילים חייבות להיות חלק מזה. אני חושבת שראש הממשלה מבין היטב את המציאות הלא פשוטה בעזה. ליבי עם תושבי העוטף, אני יודעת כמה קשים החיים שם. הם ציונים אמיתיים".

"נפגשתי עם משפחות גולדין ושאול בכנסת לפני חצי שנה", השיבה רגב כשנשאלה מתי לאחרונה שוחחה עמן. "כמובן שהם שטחו בפניי את כל הטענות שלהם, ואחרי השיחה העברתי את זה לראש הממשלה ושוחחתי שוב עם שרים כאלה ואחרים. אני מזכירה שהייתי בין אלה שחשבו שנכון לשחרר את גלעד שליט, וגם על זה קיבלנו ביקורת. ממשלות ישראל לאורך שנים מחויבות להחזיר חיילים וגופות הביתה וראש הממשלה מבין ויודע את זה".

בהמשך עלה לשידור גם יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי, ואמר כי הוא מעדיף הסכם על פני מבצע צבאי מיותר, לדבריו. "במצב הנוכחי, אם הבחירה היא בין הסכם לבין מבצע שינוהל על ידי נתניהו, ליברמן ובנט – אני בוחר בהסכם. זה הרע במיעוטו", הסביר גבאי. "כשאני מסתכל על רמת הפוליטיקה הפנימית והתוצאות של 'צוק איתן' שהובילה השלישיה הזו – אני פשוט לא סומך עליהם שינהלו עבורנו עוד מבצע צבאי".

האזינו לריאיון המלא:

"לא אני, לא ציפי לבני ולא יאיר לפיד יושבים בקבינט. היו ארבע שנים להסדרים מדיניים ושיקום ופירוז. כשיורים עליך תירה בחזרה, כשאתה יכול להגיע להסדר תגיע להסדר, אבל ארבע שנים לא עשו כלום. מנהלים עכשיו משא ומתן תחת אש, משקרים לציבור, לא תמכו באוכלוסיה בעוטף עזה כי נתניהו בא לשם רק בגלל הקמפיין שלנו, אבל לתקשורת חשוב לעסוק באבי גבאי".