חפש
Languages
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט: תומך בשיח עם חמאס אם הוא יוביל לפירוז

השר וחבר הקבינט, שהתעמת לאחרונה עם ליברמן ברקע המגעים להסדרה, הבהיר בכאן רשת ב' שהוא מתנגד להסכם שיאפשר לחמאס להתעצם מחדש: "צריך למנוע מהם להפוך לחיזבאללה 2". על משבר עבודות הגשר בשבת אמר: "לא התעמקתי בנושא"
קלמן ליברמן
26 באוגוסט 2018
09:22

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט התייחס הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב' למאמצי ההסדרה מול עזה, ואמר כי הוא תומך בשיח מול חמאס כדי להוביל לפירוז הרצועה. "אני בעד התוצאה, כל סידור שימנע התעצמות של חמאס ויחזיר לנו את החללים והשבויים. חמאס נמצאים שם, אני לא מתכחש לזה", אמר בנט בתוכנית קלמן-ליברמן. הוא ציין שהוא לא נרתע משיח מול חמאס, והדגיש כי מתקיים שיח עקיף כיום בתיווך האו"ם ומצרים: "אני לא נבהל מזה, בתנאי שאנחנו מגיעים לתוצאה שמשרתת את האינטרס הישראלי".

האזינו לראיון המלא:

בנט, שביקר את שר הביטחון אביגדור ליברמן על עמדתו בסוגיית ההסדרה, אמר בתגובה לדבריו כי הוא אינו מעורב בקידומה: "אני שמח על העמדה של ליברמן, אני מקווה שזה יבוא לידי ביטוי בקבינט". על יוזמת ההסדרה עצמה אמר: " אני מתנגד לגופו של עניין למה שיאפשר לחמאס להתעצם מחדש, ראש הממשלה לא יקבל הקלה. צריך למנוע מהם להפוך לחיזבאללה 2".

"אין לי התנגדות להסדרה, השאלה היא מה יש בה – צריך להיות מניעת התעצמות, החזרת השבויים והנעדרים, כל עוד אין הסדרה צריך לפעול כדי שלא נתעורר עוד שנתיים עם רבבות רקטות", אמר בנט.

"לא התעמקתי בנושא עבודות הגשר בשבת"

בנט נשאל על ביטול העבודות על גשר יהודית בשבת, שעלולות לשתק את נתיבי איילון, וענה: "לא התעמקתי בנושא, סומך את ידי על שר התחבורה וראש הממשלה". הוא הדגיש כי "גם בעניין השבת צריך להתחשב. צריך לקחת את השבת בחשבון, ולאזן בין הדברים בשכל ישר". הוא התלוצץ ואמר כי "אם יש אהבה הכל ייפתר. אנחנו עם אחד".