התפרעויות בגבול עם עזה
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

דיווח: פלסטיני נהרג בהפרות הסדר האלימות בגבול עזה

משרד הבריאות ברצועה דיווח על 210 פצועים. מתפרעים חתכו את הגדר, יידו אבנים והציתו צמיגים. צה"ל משתמש באמצעים לפיזור הפגנות וירי לעבר מסיתים מרכזיים או כאלה שניסו לחבל בגדר. בובה של טראמפ הוצתה ובובות של נתניהו וליברמן נתלו
גל ברגר, משה שטיינמץ ונמרוד ליכטנשטיין
07 בספטמבר 2018
18:49
עודכן ב 19:57

אלפי פלסטינים התקהלו היום (שישי) בכמה מוקדים לאורך גדר המערכת ברצועת עזה. חלקם התפרעו – השליכו רימון ובקבוקי תבערה לעבר הלוחמים וכמו כן הבעירו צמיגים ויידו אבנים. כמה מתפרעים אף הצליחו לחתוך את הגדר ולחצות אותה בשני מוקדים. הפלסטינים דיווחו על פלסטיני בן 17 שנהרג ועל 210 פצועים.


דובר צה"ל אישר כי כלי טיס תקף עמדות תצפית של חמאס בצפון הרצועה בתגובה להשלכת רימון לעבר לוחמים והגדר ובתגובה לפגיעה בתשתית ביטחונית. צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות וירי לעבר מסיתים מרכזיים או כאלה שניסו לחבל בגדר. במהלך הפרדות הסדר הוצתה בובה של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ובובות של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל שר הביטחון אביגדור ליברמן נתלו על עמודים כמוצאים להורג.

שריפת בובה של טראמפ בהפרות הסדר האלימות ברצועת עזה

דוברות כבאות והצלה במחוז דרום מסרה כי היום אירעו שתי שריפות שהוצתו כתוצאה מבלוני תבערה. שריפה אחת הוצתה ביער שוקדה והיא נגרמה מבלון ושריפה שנייה אירעה על אנטנת תקשורת בכרם שלום.

הבוקר תקף כלי טיס של צה"ל חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה מצפון הרצועה לעבר שטח ישראל. צה"ל אישר את דבר התקיפה. לפי דיווחים בצד הפלסטיני, שיגר כלי הטיס טיל לעבר האזור ופצע שני פלסטינים.אמש העריכו מקורות ברצועת עזה כי ארגון הטרור חמאס יפעל להסלים את העימותים לאורך גדר המערכת עם ישראל. לפי המקורות, חמאס הורה לאנשי כוחות הריסון שלו שפרוסים לאורך הגדר להתפנות ממוצביהם לאורך הגבול ולהתרחק מהם כמה עשרות מטרים. אנשי כוחות הריסון של חמאס, שהיו אמונים על ויסות נפח ההפגנות במהלך שיחות ההסדרה שנערכו בשבועות האחרונים, גם הונחו שלא לבדוק כלי רכב המסיעים מפגינים לכיוון הגדר.