ארי פולד
צילום: מתוך פייסבוק

הנרצח בגוש עציון: ארי פולד, אב לארבעה מאפרת

פולד נדקר למוות על ידי מחבל בן 17.5 מהכפר יטא. הוא עבר החייאה במשך כ-50 דקות בבית החולים שערי צדק, שאחריה נקבע מותו. הלוויתו תיערך הלילה בגוש עציון. אבי המחבל לכאן חדשות: "הוא התעניין רק בלימודים"
כתבי כאן חדשות
16 בספטמבר 2018
14:04
עודכן ב 16:52

הישראלי שנרצח היום (ראשון) בפיגוע דקירה בצומת גוש עציון הוא ארי פולד בן ה-45, אב לארבעה מההתנחלות אפרת. פולד פונה לשערי צדק ועבר החייאה שנמשכה כ-50 דקות, שבסיומה הרופאים קבעו את מותו. הלוויתו תתקיים הלילה בשעה 23:30 בבית העלמין בכפר עציון.

פולד, חבר כיתות הכוננות ביישוב, נדקר בגבו והמשיך לרדוף אחרי המחבל ואף הספיק לירות בו לפני שהתמוטט. ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי "בכוחותיו האחרונים ארי נלחם בגבורה במחבל ומנע אסון כבד יותר. הוא היה אב נפלא לארבעה ילדים, שנאבק על האמת לטובת ההסברה הישראלית. יהי זכרו ברוך". שר החינוך נפתלי בנט אמר כי "פולד גיבור ישראל, במותו הציל חיים. עם ישראל מצדיע למשפחת פולד ומחבק אותה".

שגריר ארצות הברית בישראל, דייוויד פרידמן, כתב בטוויטר כי "אמריקה מתאבלת על אחד מאזרחיה שנרצח באכזריות על ידי טרוריסט פלסטיני, ארי פולד היה פטריוט ישראלי ואמריקני וייצג את הטוב שבשתי המדינות".

יו״ר הכנסת, יולי אדלשטיין, מסר כי ״עם ישראל כולו כואב את הרצח המזעזע של ארי פולד הבוקר בגוש עציון. ארי גילה גבורה אדירה, רדף אחרי המחבל הנתעב אך לצערנו כוחו לא עמד לו. אני מחבק את בני המשפחה, תכלה שנה וקללותיה״.

המחבל שנורה בזירת הפיגוע הוא תושב הכפר הפלסטיני יטא. אביו אמר לכאן חדשות כי לא ידע דבר על הכוונה של בנו לבצע את המעשה, וכי הוא בעצמו התוודע לפיגוע מהדיווחים על כך ברשתות החברתיות. לדבריו, בית הספר של בנו בישר לו שהוא לא הגיע ללימודים היום.

"אני בכלל חשבתי שחטפו אותו, לא הבנתי איפה הוא נמצא", טען האב. "זה קרה כשהייתי במהלך עבודתי בישראל. לא ידענו על כך כלום, אני מכיר טוב את הבן שלי ולא עניין אותו שום דבר פוליטי, גם לא מה שקורה בהר הבית. הוא התעניין רק בלימודים".


דובר חמאס עבד אל-לטיף אל-קאנוע בירך על הפיגוע בגוש עציון. "הדבר מאשר את זכותו של העם הפלסטיני להיאבק בכל דרך בכיבוש, ואת המשך אינתיפאדת אל-קודס", הוא מסר.

גם בג'יהאד האסלאמי בירכו על הפיגוע, ואמרו כי הוא מהווה "תגובה טבעית על מה שמבצע הטרור הציוני - תוקפנות ופשעים נגד בני עמנו והמקומות הקדושים לנו". בנוסף, הארגון שיבח את בני העם הפלסטיני בגדה המערבית, קרא ל"עימות כולל" ועודד לבצע עוד פיגועים נגד ישראלים.

השתתפו בהכנת הידיעה: כרמל דנגור, דנה בן שמעון, דקלה אהרן-שפרן ונורית יוחנן