תקיפה לילית בסוריה
צילום: אי-פי

דיווחים בסוריה: המוסד לתעשיות טכנולוגיות בלטקיה הותקף בטילים מן הים

גורם צבאי סורי רשמי אומר כי מערכות נ"מ יירטו כמה טילים. דיווחים על מערכות נ"מ שהופעלו גם בעיר חומס
רועי קייס
17 בספטמבר 2018
22:43

כלי תקשורת של המשטר הסורי מדווחים הערב (שני) על פיצוצים שנשמעים בפרברי עיר החוף לטקיה בצפון מערב סוריה. בטלוויזיה הסורית דווח כי היעד לתקיפה הוא המוסד לתעשיות טכנולוגיות בלטקיה. 


גורם רשמי בצבא סוריה ציין כי "מערכות נ"מ הופעלו בעקבות טילים עוינים ששוגרו מכיוון הים לעבר העיר לטקיה ושכמה טילים יורטו לפני שהגיעו ליעדם". גם הטלוויזיה הסורית דיווחה על יירוט של כמה טילים.

בסוכנות הידיעות הרשמית ובטלוויזיה הסורית הרשמית לא האשימו רשמית, לפי שעה, את ישראל בתקיפה. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח כי טרם ידוע אם התקיפה הייתה ישראלית או של הקואליציה הבינלאומית. נטען כי באזור התרחשה גם הפסקת חשמל. טרם התקבל מידע, לפי הדיווח, על היקף הנזק או על נפגעים כתוצאה מהתקיפה.

בכלי תקשורת המזוהים עם המשטר דיווחו על קולות פיצוץ של מערכות הנ"מ הסוריות שנשמעו גם בחומס. כמו כן, בטלוויזיה הסורית דווח כי מערכות הנ"מ הפילו את אחד הטילים ששוגרו מערבית לחומס בכפר בולאד וכתוצאה מכך פרצה דליקה במקום. עם זאת, בעיתון הסורי "אל-ווטן" המזוהה עם המשטר דיווחו מנגד כי לא בוצעה תקיפה נוספת באזור חומס ופרבריה וכל הקולות שנשמעו הם של מערכות הנ"מ הסוריות שיירטו יעדים עוינים מהגבול הלבנוני, בצפון מערב מחוז חמה ועד לחוף הסורי.

מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם דיווח היום שיותר מ-113 בני אדם, אנשי הכוחות האיראניים ומיליציות פרו איראניות, נהרגו מאז חודש אפריל בתקיפות של ישראל נגד עמדותיהם ונגד מחסנים ומשגרי טילים ששייכים להם. לדיווח לא היה אישור ממקור אחר.

בשבת דיווח בסוריה על פיצוצים בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק. סוכנות הידיעות הרשמית סאנא ציטטה גורם צבאי סורי רשמי שאמר כי מערכות הנ"מ הופעלו בעקבות תקיפה ישראלית בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק ושכמה טילים יורטו.