צילום: יעקב נאומי, פלאש 90

בגלל השבת: צו נגד עבודות הקמת הרכבת הקלה בבני ברק

הצו הוצא לבקשת העירייה שטענה כי המדינה התחייבה שלא תבצע עבודות בשבת ובחגים. מחברת נתיבי תחבורה עירוניים נמסר: "עצירת מכונת כרייה בקרקע רכה ומתחת לציר תנועה מרכזי עלולה לגרום לקריסת הקרקע ולסכן חיים ורכוש"
שרון עידן
21 בספטמבר 2018
06:31

בית המשפט המחוזי בתל אביב הוציא האמש (חמישי) צו מניעה זמני העוצר חלק מעבודות הקמת הרכבת הקלה בבני ברק בשבתות ובחגים. הצו הוצא לבקשת עיריית בני ברק הטוענת שהמדינה התחייבה לפני שש שנים שחברת נתיבי תחבורה עירוניים, המבצעת את פרויקט הקו האדום בגוש דן, לא תבצע עבודות בשבת ובחגי ישראל.

הצו מאפשר את המשך העבודות מתחת לאדמה ולפיכך לא צפויה הפרעה ממשית לרוב העבודות. עבודת המנהור, המתבצעת מתחת לפני השטח, נעשית על ידי צוותים של עובדים זרים מסין.

מחברת נתיבי תחבורה עירוניים נמסר: "החברה מקימה את הקו האדום לשירותם של מאות אלפי תושבים, ובהם תושבי בני ברק. כל העבודות מתבצעות על פי החוק ומתוך אחריות לבטיחות הציבור. עצירת מכונת כרייה בקרקע רכה ומתחת לציר תנועה מרכזי עלולה לגרום לקריסת הקרקע ולסכן חיים ורכוש".

לפני כחודש הוקפאו העבודות המתוכננות להקמת גשר יהודית מעל נתיבי אילון בעקבות לחץ של החרדים שלא לאפשר את קיום העבודות בשבת. ראשי יהדות התורה תקפו בעיתונות החרדית את דבר ביצוע העבודות. יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, אמר לעיתון יתד נאמן כי מדובר בשערורייה: "לא ניתן לעבור לסדר היום לאשר כך חילולי שבת נרחבים תוך הפיכת יום השבת ליום חול". בכותרת העיתון נכתב 'זעקת השבת המחוללת'.