יצחק אספה בבית המשפט

הכדורגלן החשוד בפגע וברח: יצחק אספה ממועדון ספורט אשדוד

בית המשפט התיר לפרסם את שמו של אספה, שנעצר אתמול בחשד שפגע עם רכבו בשני נערים בשדרות רוקח בתל אביב – ונמלט מבלי להעניק עזרה. עורך דינו: "הוא חף מפשע, עושים לו בית דין שדה"
דניאל אלעזר והדס גרינברג
25 בספטמבר 2018
11:33

יצחק אספה, שחקנה של מועדון ספורט אשדוד מליגת העל בכדורגל, הוא הנהג שנעצר בחשד לתאונת הפגע וברח בתל אביב, כך הותר היום (שלישי) לפרסם. בתאונה נפצעו שני נערים בני 16, אחד מהם באורח קשה מאוד.

סניגורו של אספה, עו"ד אלון שליכטר, מסר עם פרסום שמו: "מרשי הינו אדם חף מפשע. אסור להמשיך לתת יד לבית דין השדה שנעשה ביומיים האחרונים בכלי התקשורת".

עורך הדין הוסיף: "תמוה בעיניי שהמשטרה בוחרת להדליף פרטי מידע רבים מהחקירה, בעוד שבבית המשפט היא טוענת כי הם חסויים ויכולים לשבש את החקירה. בית המשפט הורה למשטרה לסיים את החקירה עד מחר, ואנחנו נעמוד על דרישתנו לשחררו לביתו".

דובר קבוצתו של אספה, מועדון ספורט אשדוד, התראיין היום אצל קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' והתייחס לתמיכת המועדון בשחקן. "זו עבירת תנועה. ברור שאם היה מדובר בשוד בנק לא היינו תומכים בו", הבהיר הדובר.

האזינו לריאיון עם דובר מועדון ספורט אשדוד בכאן רשת ב':

בהודעת המועדון מאתמול נמסר כי "מועדון ספורט אשדוד מצר על הארוע בו היה מעורב שחקן הקבוצה. השחקן הינו שחקן צעיר וחיובי, שייתכן כי שגה. בשעה זו כשהחקירה עוד בעיצומה אנו תומכים בו ומסייעים בייצוג המשפטי שלו, ולכשיתבררו העובדות נגיב בהתאם להן. מעל לכל אנו מייחלים לרפואה שלמה של הנערים הפצועים ושולחים להם איחולי החלמה מהירה".

אמש האריך בית משפט השלום בתל אביב את מעצרו של אספה ביומיים. המשטרה טענה בדיון כי הוא לא משתף פעולה בחקירה ולא מביע חרטה על מעשיו. מוקדם יותר נודע כי בדמו אותרה רמת אלכוהול גבוהה פי חמש מהמותר.

"מדובר בתאונת דרכים קשה. החשוד הפקיר פצועים, נמלט מהמקום ושיבש חקירה", אמר נציג המשטרה בדיון. הוא הוסיף: "חוץ מהמסוכנות של החשוד, יש חשש לשיבוש נוסף". במשטרה דרשו תחילה שמעצרו יוארך בשבעה ימים, ולא בשניים כפי שהוחלט בסוף.

אספה ושחקן נוסף מליגת העל נעצרו אתמול בחשד שפגעו לפנות בוקר עם רכבם בשני נערים כבני 16, שרכבו על אופניים חשמליים בשדרות רוקח בתל אביב. בבדיקה שערכה המשטרה לנהג, עלה כי רמת האלכוהול בדמו עמדה על 250, בעוד שהרף המותר לנהג צעיר עומד על 50. החשוד השני שוחרר למעצר בית. אתמול פורסם בכאן חדשות כי כדורגלן שלישי מליגת העל מסר עדות במשטרה, ואחריה שוחרר.