יצחק אספה בדיון הארכת מעצר

הכדורגלן החשוד שפגע וברח ישתף פעולה בחקירה

יצחק אספה, החשוד שפגע בשני רוכבי אופניים חשמליים בתל אביב, ימסור לחוקרים את גרסתו - כך הודיע מועדון הכדורגל מ.ס. אשדוד, שמינה לו סניגור חדש. מחר ייערך דיון נוסף בהארכת מעצרו ובו צפויה המשטרה להודיע כי הכדורגלן חשוד בהריגה
ליאן וילדאו ושרון עידן
29 בספטמבר 2018
22:39

יצחק אספה, כדורגלן מ.ס. אשדוד החשוד שפגע בשני רוכבי אופניים חשמליים בתל אביב וברח, ישתף פעולה בחקירתו - כך הודיע היום (שבת) מועדון הכדורגל, שמינה לו סניגור חדש. אספה נחקר היום וצפוי לתת את גרסתו ולענות לשאלות החוקרים.

מחר ייערך דיון נוסף בהארכת מעצרו, ובו צפויה המשטרה להודיע כי אספה חשוד בהריגה. בתאונה נפצע קשה ארי נשר בן ה-17, שמאוחר יותר מת מפצעיו בבית החולים. נער נוסף בן 16 נפצע קל.

בתוך כך, במשרד התחבורה בוחנים אפשרות לאכוף את התחום הפרוץ של האופניים החשמליים באמצעות אכיפה וחינוך. במשרד עמלים על תוכנית שתחייב רישום כלשהו, או של השלדה עצמה או באמצעות סימון מספר רישוי כפי שנהוג היה בעבר באופניים רגילים. בנוסף, מתוכנן שיתוף פעולה עם משרד החינוך, שיחייב בני נוער ללמוד כיצד לנהוג באופניים החשמליים באופן בטוח. יתכן כי התלמידים אף ייאלצו להיבחן בנושא, בדומה לבחינת התיאוריה.


מוקדם יותר השבוע, בדיון הארכת המעצר האחרון, קבע השופט כי יש חשש לשיבוש בתיק וכי קיימות סתירות בין הגרסאות. "יש חשבונית על רכישת אלכוהול בסכום ניכר. הדברים לא משתלבים עם גרסתו של החשוד בדוח בדיקת המאפיינים. שתיקתו בחקירה מחזקת את המסוכנות שלו".

נציג המשטרה טען בדיון כי אספה הפקיר שני פצועים על הכביש, נמלט מהזירה ולא דיווח למשטרה. לדבריו הוא שיבש את ראיות התאונה והיה תחת השפעת אלכוהול. הוא ציין כי קיימות פעולות חקירה מרובות נוספות שמצריכות את הישארותו של אספה במעצר ומעורבים נוספים שצריכים להיחקר.

אספה ושחקן נוסף מליגת העל נעצרו בתחילת השבוע בחשד שפגעו עם רכבם בשני נערים כבני 16, שרכבו על אופניים חשמליים בשדרות רוקח בתל אביב. בבדיקה שערכה המשטרה לנהג, עלה כי רמת האלכוהול בדמו עמדה על 250, בעוד שהרף המותר לנהג צעיר עומד על 50. החשוד השני שוחרר למעצר בית. בכאן חדשות פורסם כי כדורגלן שלישי מליגת העל מסר עדות במשטרה, ואחריה שוחרר.