מרקל בבית רה"מ
צילום: קובי גדעון / לע"מ

קאנצלרית גרמניה אנגלה מרקל נחתה בישראל לביקור של 24 שעות

מרקל תקיים בארץ את המפגש הבין-ממשלתי המסורתי בין המדינות. היא צפויה להעלות בפגישתה עם ראש הממשלה גם את נושא פינוי הכפר חאן אל-אחמר
עמיחי שטיין
03 באוקטובר 2018
16:16
עודכן ב 20:27

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, נחתה הערב (רביעי) לביקור של 24 שעות בישראל שבו תקיים את המפגש הבין-ממשלתי המסורתי בין המדינות. שרים בממשלת גרמניה יצטרפו אליה לביקור.


מרקל צפויה להיפגש בארץ עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולדון איתו ביחסים בין המדינות. נוסף, על כך הפגישה צפויה לעסוק גם במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים, בהסלמה ברצועת עזה ובזירה האיראנית והסורית. הנושא של הכפר הבדואי חאן אל-אחמר, המיועד להריסה, צפוי לעלות אף הוא, לאחר שגרמניה התבטאה לאחרונה נגד פינויו. 

עם נחיתתה הערב, קנצלרית גרמניה תיפגש לארוחת ערב עם נתניהו. מחר בבוקר היא תבקר ביד ושם, תקבל תואר ד"ר של כבוד באוניברסיטת חיפה ותבקר בתערוכת חדשנות במוזיאון ישראל, בהשתתפות ראש הממשלה. בנוסף, היא צפויה להיפגש עם הנשיא, ראובן ריבלין, ולאחר מכן תיוועד עם נתניהו ותערוך איתו מסיבת עיתונאים משותפת. בצהריים ייערך מפגש בין-ממשלתי של נתניהו ומרקל.

שגרירות גרמניה הכחישה דיווחים שפורסמו לאחרונה על איום מברלין לבטל את ביקור מרקל בישראל אם חאן אל-אחמר יפונה. "מעולם לא היה ספק שהמפגש בין הממשלות יתקיים. ביטול הביקור לא נשקל בשוב שלב", נמסר בהודעת השגרירות.

ראש הממשלה הפלסטיני, ראמי חמדאללה, קרא היום לגרמניה ללחוץ ישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות, וגם לעצור את מה שהגדיר "גירושם בכוח" של תושבי חאן אל-אחמר. בקבלת פנים שערך לנציג גרמניה בשטחי הרשות הפלסטינית, הפציר חמדאללה בגרמנים "להמשיך בתמיכה המדינית בפלסטין בכל הנוגע להכרה בה כמדינה".