דוברת המשטרה מירב לפידות
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפחת הנער שרכב עם ארי נשר מאיימת לתבוע את המשטרה

משפחתו של בן ה-16 שנפצע בתאונת הפגע וברח בתל אביב מאשימה את דוברת המשטרה בשיבוש חקירה. היא שלחה מכתב התראה לפני תביעה למפכ"ל אלשיך. אמו של הנער: "המשטרה מסיחה את הדעה במגמתיות מהעובדה שמדובר בתאונת פגע וברח"
הדס גרינברג
06 באוקטובר 2018
14:14
עודכן ב 18:02

משפחתו של הנער שרכב יחד עם ארי נשר על אופניים חשמליים ונפצע בתאונת הפגע וברח, שלחה היום (שבת) מכתב התראה לפני תביעה למפכ״ל המשטרה, רוני אלשיך. לטענת המשפחה, ההתראה מגיעה בעקבות דבריה של דוברת המשטרה מירב לפידות, שאמרה בריאיונות לכלי התקשורת כי "אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו - ארי היה בחיים".

אמו של הנער, רות, אמרה היום לכאן חדשות: ״לפני קיום החקירה ובירור העובדות, כשעדיין לא ברור מי נהג באופניים, דוברת המשטרה חרצה את פסק דינו של הקטין. מדובר בזיהום החקירה והוכחה לכך כי החקירה נגועה באינטרסים זרים. תלונה בעניין תוגש במקביל למחלקה לחקירות שוטרים. שיבוש חקירה הינה עבירה פלילית. המשטרה מסיחה את הדעה במגמתיות מהעובדה שמדובר בתאונת פגע וברח. נהג שיכור השתמש ברכב ככלי רצח. המשטרה לא ביצעה בדיקת שיכרות אלה לאחר ארבע שעות כשהשפעת האלכוהול פגה״.

המשטרה מסרה בתגובה למכתב: "צר לנו על על האובדן שחווה הנער כאשר איבד את חברו הטוב בתאונה בה היה מעורב. צר לנו שהמשפחה בוחרת לתקוף את המשטרה ואת נציגיה במקום לעשות את הדבר הבסיסי המצופה מכל אזרח נורמטיבי, ולהשיב לשאלות החוקרים שמבצעים את תפקידם ברגישות הראויה.המשטרה חוקרת כל חשד, כולל חשדות שיש בהם לכאורה כדי לסתור זה את זה והכל כדי להגיע לחקר האמת. 

"למותר לציין כי במקביל, נמשכת חקירת הנהג הפוגע בחשדות נגדו ואין בחקירה זו בכדי להשליך על חקירת חשדות אלה. התקפות אלו מיותרות ולא ירפו את ידי החוקרים בבואם לבצע את החקירה ללא משוא פנים מתוך חתירה לצדק גם עבור משפחתו של ארי ז״ל".

שלשום החליפה משפחתו של הנער את עורך דינו וכעת מייצג אותו עו״ד דניאל חקלאי שאמר כי הוא רואה בחומרה רבה את ההתבטאות של דוברת המשטרה "שקבעה בפומבי שנער שנמצא בטראומה עמוקה, שאיבד את חברו הטוב ביותר, אשם בתאונה". חקלאי ציין כי "החשד קפקאי". המשפחה טענה כי הנער אינו זוכר מאום ממה שקרה וכי יש להם אישור רפואי לכך.

מוקדם יותר השבוע זימנה המשטרה את הנער, תושב תל אביב בן 16, לחקירה. הנער הרכיב את נשר על אופניו בעת שפגעה בהם המכונית שבה נהג שחקן הכדורגל יצחק אספה. הוא נפצע באורח קל בתאונה ושוחרר לביתו באותו הלילה.

ביום שלישי נענה בית משפט השלום בתל אביב לבקשת המשטרה ושחרר את אספה לתשעה ימי מעצר בית מלא. על הכדורגלן יחולו תנאים מגבילים כמו עיכוב יציאה מהארץ ל-180 ימים, הפקדת ערבות כספית, הפקדת רישיון הנהיגה ואיסור על יצירת קשר עם מעורבים באירוע.

אספה ושחקן נוסף מליגת העל נעצרו לפני כשבועיים בחשד שפגעו עם רכבם בשני נערים כבני 16, שרכבו על אופניים חשמליים בשדרות רוקח בתל אביב. בבדיקה שערכה המשטרה לנהג, עלה כי רמת האלכוהול בדמו עמדה על 250, בעוד שהרף המותר לנהג צעיר עומד על 50. החשוד השני שוחרר למעצר בית. בכאן חדשות פורסם כי כדורגלן שלישי מליגת העל מסר עדות במשטרה, ואחריה שוחרר.