אזור הפיגוע בברקן והנרצחת קים לבנגורנד - יחזקאל
צילום: פלאש 90

הנרצחים בפיגוע בברקן: קים לבנגורנד-יחזקאל, בת 28 מראש העין וזיו חג׳בי בן 34 מראשון לציון

מנהל המחסן במפעל בברקן, יוגב פריד, שיחזר את המפגש עם המחבל: "הוא ירה אליי, השבתי אש בשבריר שניה. רצתי לקומה העליונה וכשראיתי את אחת הפצועות שוכבת ירויה הבנתי שזה פיגוע"
דניאל אלעזר וכרמל דנגור
07 באוקטובר 2018
14:31
עודכן ב 14:59

הנרצחים בפיגוע הירי הבוקר במפעל אלון באזור התעשייה ברקן בשומרון הם קים לבנגורנד-יחזקאל, בת 28 מראש העין, וזיו חג׳בי בן 34 מראשון לציון. מחקירת הפיגוע עלה כי לבנגורנד-יחזקאל נקשרה בידיה לפני שהמחבל הפלסטיני רצח אותה ביריות.

חג׳בי, נשוי ואב לשלושה, היה רואה החשבון במפעל. הוא אמור היה לחגוג את יום הולדתו בשבת הקרובה. חבריו מספרים כי עם הפרסומים הראשונים על הפיגוע חששו שנפגע וניסו לתפוס אותו בוואטסאפ ללא הצלחה. אשתו הבינה כי נפגע מיד כששמעה על האירוע ונשארה בבית. אחד מאחיו של חג׳בי מתגורר בארצות הברית והוא ייצא לישראל כדי להשתתף בהלוויתו, שתיערך מחר בשעה 14:00 בבית העלמין במושב ניר ישראל. אישה נוספת נפצעה קשה בפיגוע ואושפזה בבית החולים בלינסון.

יוגב פריד, מנהל המחסן במפעל באזור התעשייה ברקן שחזר איך נתקל במחבל וירה לעברו. "הייתי במחסן כששמעתי את העובדים שצעקו לי. רצתי לקומה העליונה וכשראיתי את אחת הפצועות שוכבת ירויה הבנתי שזה פיגוע", סיפר פריד.


הוא ציין כי לאחר הירי, יצא עם אקדחו לסרוק את המפעל: "ירדתי קומה-קומה, יצאתי לחצר ולא ראיתי אותו. אז, בכביש הוא הגיע קרוב אליי וראיתי אותו מאחורי. הוא כיוון אליי את האקדח, ירה אליי, השבתי אש בשבריר שנייה".


המחבל הצליח להימלט בסופו של דבר והסריקות אחריו נמשכות. מקורות פלסטיניים דיווחו כי כוחות צה"ל פועלים בכפר חארס, בין היישוב ברקן לאריאל, ועורכים חיפוש בחנויות על הכביש הראשי בכפר במסגרת המצוד אחר המחבל. 

המנהל הלוגיסטי של המפעל שבו אירע הפיגוע אמר היום: "התחושות שלנו קשות. אנחנו אבלים וחפויי ראש. אנחנו מאמינים בחזון של שלום. אנחנו מייצרים דו-קיום ושלום אמיתי, פתחנו מפעלים והשקענו מליוני שקלים. לדאבוני, יצא אדם שהרס הכל. ליבנו עם המשפחות בשעה קשה זו".

דוד ברוכי ונריה קתוע, פראמדיקים במד"א שטיפלו בפצועים סיפרו: "כשהגענו למקום האירוע הייתה המולה, סימנו לנו להגיע לתוך המבנה שם ראינו שלושה נפגעים מירי, שניים מהם, גבר כבן 35 ואישה כבת 29 היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בפלג גופם העליון, ביצענו בדיקות רפואיות, מצבם היה קריטי ובתוך זמן נאלצנו לקבוע את מותם.

"המשכנו בסריקות ובחדר סמוך הבחנו באישה כבת 54 שוכבת פצועה מתחת לאחד השולחנות כאשר היא בהכרה מלאה עם פצעי ירי בפלג גופה העליון, בסיוע חובשות מד"א הדס וליפז חילצנו אותה והענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים, חבישות וטיפול תרופתי, העברנו אותה לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותה תוך המשך טיפול לבית החולים בלינסון כשמצבה מוגדר בינוני עד קשה ויציב. בדרך האישה תקשרה איתנו וסיפרה לנו על מה שאירע, בקשה שנודיע למשפחה וכך עשינו".