בנימין נתניהו במסיבת העיתונאים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "הקדמת הבחירות לא קשורה לחקירות שלי"

ראש הממשלה ניצל את מסיבת העיתונאים להכרזה על הנגיד הבא, והתייחס גם למועד הבחירות הקרובות: "לא יודע להגיד אם יהיו בחירות, עושים מאמץ לפתור את בעיית הגיוס. המריבה בין ליברמן לבנט מיותרת". הוא גם הדגיש שאיננו מעורב במינוי המפכ"ל, והתייחס למצב בעזה: "לא שש לפתוח במלחמות מיותרות, אני מנסה להגיע לפתרון"
ליאל קייזר
09 באוקטובר 2018
14:56

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דיבר היום (שלישי) במסיבת העיתונאים שבה הוכרז מינויו של נגיד בנק ישראל הבא, ובאופן חריג ענה לשאלות העיתונאים בשורה של נושאים. בין השאר, אמר נתניהו כי הסוגייה של הקדמת הבחירות אינה קשורה לחקירותיו, ונמנע מלנקוב במועדן. "אני לא יודע להגיד אם יהיו בחירות. אנחנו עושים מאמץ לפתור את בעיית הגיוס, והמאמץ הזה יימשך", אמר נתניהו.

נתניהו נשאל גם על העימות בתוך הממשלה בין השרים נפתלי בנט ואביגדור ליברמן, וכינה אותו "מיותר". על המאמצים לאתר את המחבל הפלסטיני שרצח שני ישראלים במפעל בברקן בתחילת השבוע אמר ראש הממשלה: "אני מעריך שלא ייקח הרבה זמן לתפוס את המנוול הזה. קשה לתאר את הבהמתיות והאכזריות ברצח הזה. שלא יהיה ספק – אנחנו נתפוס אותו ונמצה איתו את הדין".

ראש הממשלה הצהיר כי הוא מחפש פתרון למצב הביטחוני בדרום, "שיחזיר את השקט והביטחון ליישובי עוטף עזה". "אנחנו פועלים מעת לעת מול פגיעה בנפש, וגם בנסיבות אחרות פעלנו בתקיפות רבה מאוד. גם בצד הפלסטיני מבינים שאם יתלקח עימות – המחיר שהם ישלמו יהיה גדול מאוד".


הוא הסביר כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, גורם לחנק הכלכלי בעזה, "ואז הם מתפרצים על ישראל". עוד הדגיש נתניהו: "יש ניסיונות להגיע לפתרון מעשי שיעצור ויפסיק את החנק הזה. אני חושב שצריך למצות את זה, ואני עושה את זה חרף ביקורות. אני לא שש לפתוח במלחמות מיותרת, וכשיש ברירה – אני חושב שהדרך שאני נוקט היא הנכונה".