כוחות צה"ל בזירת הפיגוע

פיגוע בשומרון: שני ישראלים נפצעו, המחבל נמלט

חייל מילואים בן 32 נפצע בינוני מדקירה בכיכר החטיבה המרחבית שומרון. צעירה בת 26 נפצעה קל ברגלה מרסיס. הפלסטינים מדווחים שצה"ל חסם את הכניסות לשכם במטרה לתפוס את המחבל
כתבי כאן חדשות
11 באוקטובר 2018
13:58

חייל מילואים בן 32 נפצע היום (חמישי) בינוני מדקירה בפיגוע בכיכר החטיבה המרחבית שומרון. צעירה בת 26 נפגעה מנתז, בעקבות הירי לעבר המחבל. השניים פונו לבית החולים בילינסון בפתח תקווה כשהם בהכרה מלאה. לפי דיווחים מהזירה הדוקר נמלט מהמקום.

מדובר צה"ל נמסר כי "לוחמי צה"ל שהיו במקום ירו לעבר המחבל, שנמלט מהמקום. כתוצאה מרסיסי הירי נפצעה הצעירה בת ה-26. כוחות צה"ל מנהלים מצוד אחר המחבל". 

על פי עדויות של החיילים שהיו במקום, חייל המילואים שנדקר, אבטח לבדו את תחנת האוטובוס ויתר החיילים היו מפוזרים במרחק מה ממנו. חייל שהגיע מעמדה אחרת ניסה לירות במחבל אחרי שהתרחק כמאה מטרים מהמקום, אבל המחבל נכנס לרכב ונמלט.

סגן מנהל בית החולים בילינסון, ד"ר רם שגיא, עדכן על מצב הפצועים: "לבית החולים הגיע חייל מילואים כשהוא בהכרה ועם פצעי דקירה בפנים ובפלג גוף עליון. מצבו מוגדר בינוני. זמן קצר לאחר מכן, הגיעה אישה עם פציעה ברגל ומצבה מוגדר קל".

הסכין ששימשה את המחבל

עד ראיה סיפר כי "ראיתי אותו מרים סכין, ואז ראיתי את הפצוע רץ לפה ונשכב על הרצפה. התחלתי לרוץ ושמעתי יריות וחיילים שרצו לפה". לפי דיווחים פלסטינים כוחות צה"ל חסמו את הכניסות הראשיות לשכם, במטרה לתפוס את המחבל.

שר החקלאות וחבר הכנסת מהבית היהודי אורי אריאל אמר בתגובה לפיגוע: "עלינו להחזיר את ההרתעה לאלתר כדי להפסיק את מרחץ הדמים היהודי. חייבים להגיב ביד קשה כולל הריסת בתים, גירוש משפחות המחבלים ושלילה של כל ה'הטבות' ו'הפרסים' שמקבלות משפחות המחבלים באופן מיידי. אני דורש מראש הממשלה לכנס את הקבינט מיד ולקבל את ההחלטות הנכונות."

בהכנת הידיעה השתתפו כרמל דנגור, ורד פלמן, רועי שרון ועומרי חיים