מהומות בגבול עזה
צילום: אי-פי

ליברמן: אם האלימות בעזה לא תיפסק לחלוטין, אספקת הדלק לא תחודש

שר הביטחון שיגר איום לחמאס אחרי סוף שבוע נוסף של הפגנות אלימות על הגדר ושריפות כתוצאה מבלוני תבערה. גלנט: "חמאס - כלבלב קטן שנובח וצועק". במהלך היום חצו כמה פלסטינים את הגדר וחזרו מיד לרצועה. אחד מהם נעצר
גילי כהן וכרמלה מנשה
13 באוקטובר 2018
18:37
עודכן ב 19:05

שר הביטחון אביגדור ליברמן איים היום (שבת) על חמאס והודיע כי כל עוד לא תיפסק האלימות ברצועת עזה באופן מוחלט, לא תחודש אספקת הדלקים והגז לרצועה. ליברמן הדגיש כי על הפלסטינים לחדול גם משיגורי בלוני התבערה והצתות הצמיגים מול היישובים הישראליים. כמה פלסטינים חצו היום את הגדר במספר מקרים וחזרו מיד לרצועה. אחד החשודים נעצר סמוך לנקודת החצייה והועבר לתחקור. במהלך היום הוצתו ארבע שריפות כתוצאה מבלוני תבערה.

מוקדם יותר תקף השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יואב גלנט את חמאס ואמר כי ארגון הטרור עושה שימוש בדם של אזרחים פלסטינים על מנת לייצר פרובוקציות שיביאו לתשומת לב בינלאומית. "אם חמאס ימשיך בפרובוקציות וידרדר למעשי טרור, נוריד את הכפפות וחמאס ישלם מחירים כבדים מאוד", אמר גלנט באירוע "שבתרבות" בתל אביב.

גלנט ציין כי ההנחיה שניתנה לצה"ל היא שלא עוברים את הגדר וכמו כן לעשות את המקסימום על מנת להביא למינימום נפגעים והרוגים. אם נכפית עליך מציאות שבה אתה צריך להפעיל כוח, לא עושים את זה באופן חלקי, אלא צריך ליפול על האויב בעוצמה גדולה", אמר השר.

אתמול התפרעו פלסטינים רבים בכמה מוקדים לאורך הגבול ברצועה. חלקם השליכו מטענים, רימונים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הצבא. בנוסף הם הבעירו צמיגים ויידו אבנים לעבר החיילים. בצה"ל מסרו כי כמה מחבלים שחצו את הגדר והתקרבו לעמדת הצבא נורו ונהרגו. משרד הבריאות הפלסטיני דיווח כי נהרגו שבעה פלסטינים בהתפרעויות.

אתמול דווח כי לרצועה נכנסו ארבע משאיות של סולר קטרי דרך מעבר כרם שלום. נאמר כי המעבר נפתח באופן חריג וכי הוכנסו כ-150 אלף ליטרים של סולר לתחנת הכוח המרכזית בעזה. לפי גורם בעזה גם שלשום נכנסו ארבע משאיות סולר. מתחילת השבוע הוכנסו 11 משאיות בסך הכל עם 400 אלף ליטרים של סולר. בערב הורה ליברמן על הפסקת הזרמת הסולר בגלל האירועים האלימים.