תיעוד התקיפה

חשד לתקרית אנטישמית בברוקלין: יהודי הותקף בדרכו לבית הכנסת

בתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות נהג יוצא מרכבו ומכה גבר יהודי בן 62, שהיה בדרכו לבית הכנסת. המשטרה עצרה את החשוד, וכעת נבדק האם הרקע לאירוע הוא אנטישמי או סכסוך כלשהו
נתן גוטמן
14 באוקטובר 2018
22:38

גבר יהודי בן 62 הותקף הערב (ראשון) בשעה שהלך לבית הכנסת בשכונת בורופארק בברוקלין. בתיעוד האירוע הוא נראה מותקף באלימות על ידי אדם שיצא מרכב הסעות. משטרת ניו יורק עצרה את החשוד ובודקת האם מדובר באירוע על רקע אנטישמי או בסכסוך.


בתיעוד ממצלמות האבטחה ניתן לראות נהג רכב הסעות יוצא מתוך רכבו ותוקף את האיש באלימות. אדם נוסף שהגיע וניסה לעזור לאותו יהודי נרדף על ידי התוקף. מאוחר יותר התברר כי האיש שהותקף נפצע באורח קל, הוא טופל על ידי צוותי רפואה ושוחרר.

התוקף נעצר והמשטרה חוקרת את האירוע ובודקת האם מדובר בסכסוך, תגרת דרכים או באירוע על רקע אנטישמי. עוד אומרים במשטרה כי התקיפה התרחשה אחרי ויכוח מילולי שפרץ בין השניים.

סגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל אמר הערב כי "חשוב להגיב במהרה כלפי אותם אלימים ולדאוג למצות איתם הדין. אני קורא לרשויות בארה"ב לטפל בחומרה באנשים אלו כדי שכל יהודי בארה"ב יוכל להתהלך בבטחה ברחובות כמו כל אזרח אחר".

בהכנת הידיעה השתתף בני טיטלבוים.