חיפה, ארכיון
צילום: Yaniv Nadav/Flash90

נפסלה מועמדת העבודה לראשות עיריית חיפה

בית המשפט פסל את עתירתה של עינת קליש וקבע כי לא תוכל להתמודד, משום שמפלגת העבודה הגישה שתי רשימות למנהל הבחירות - דבר האסור על פי חוק. השופט ציין שההחלטה ניתנה בלב כבד בשל השלכותיה מרחיקות הלכת על מערכת הבחירות
חן ביאר
18 באוקטובר 2018
09:08

בית המשפט המחוזי בחיפה דחה היום (חמישי) את העתירה של המועמדת לראשות עיריית חיפה עינת קליש רותם, והותיר על כנה את פסילתה מהתמודדות בבחירות הקרובות לראשות העיר. קליש נפסלה לפני כ-10 ימים מכיוון שמפלגת העבודה הגישה למנהל הבחירות שתי רשימות שונות: רשימתה של קליש ורשימתו של ישראל סביון, דבר האסור על פי החוק.

בעתירה טענו קליש ומפלגת העבודה כי מדובר בעניין טכני והזכות לבחור ולהיבחר היא זכות יסוד שגוברת עליו, אך נשיא בית המשפט השופט רון שפירא דחה את הטענה. עוד ציין השופט כי ההחלטה ניתנה בלב כבד בשל השלכותיה מרחיקות הלכת על מערכת הבחירות.

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה לפסילה: "מדובר בטעות טכנית בלבד. באירוע זהה בשדרות בית המשפט קיבל את העתירה והרשימה אושרה. אנו נפנה לבית המשפט העליון ובטוחים כי הוא יקבל את העתירה והרשימה תאושר".

אתמול פסל בית המשפט המחוזי בלוד את המועמד המוביל לראשות עיריית אלעד, יצחק פינדרוס. זאת לאחר שהתקבלה עתירתו של חבר המועצה של עיריית אלעד שי נתן, שטען כי אין לאפשר לפינדרוס להתמודד על ראשות העירייה משום שעד לא מכבר התגורר בירושלים ובה מרכז חייו. פינדרוס שימש סגן ראש עיריית ירושלים, והעתיק את מקום מגוריו לאלעד זמן מה לפני סגירת הרשימות לבחירות המקומיות.

פסילת מועמדותו של פינדרוס היא מכה קשה ליו"ר ש"ס אריה דרעי וליו"ר דגל התורה משה גפני, שתמכו במועמדותו רשמית. כעת יתמודד ראש עיריית אלעד המכהן ישראל פרוש מול שני מועמדים אלמונים, וההערכה כי ינצח בבחירות.