צילום: Gellerj, מתוך ויקיפדיה

משפחת הנער שרכב עם ארי נשר תוקפת את הפרקליטות: "נגועים במניעים זרים"

משפחתו של הנער שנפצע בתאונת הפגע וברח בתל אביב, חוששת מהגשת כתב אישום וטוענת כי הפרקליטות לוחצת על המשטרה להפחית מעונשו של הנהג הדורס: "מדובר בלחץ לא הוגן למצוא אדם אחר כאשם", אמרה אמו של הנער. הפרקליטות בתגובה: "טענות מופרכות, טרם התקבלה כל החלטה"
הדס גרינברג
19 באוקטובר 2018
13:23

משפחתו של הנער שרכב יחד עם ארי נשר על אופניים חשמליים ונפצע בתאונת הפגע וברח בתל אביב, תקפה היום (שישי) את הפרקליטות, בעקבות החשש מהגשת כתב אישום נגדו. "הפרקליט הממונה על תיק התאונה, גיא גורן, הינו הפרקליט שבחר לסגור את התיקים נגד רות דוד ורונאל פישר", אמרה רות, אמו של הנער החשוד, לכאן חדשות. "הפרקליט ייטיב לעשות אם יגיש כתב אישום נגד פושעים אמיתיים, כמו נהג שיכור שדרס שני נערים וברח".

לדבריה, הפרקליטות לוחצת על המשטרה להפחית מעונשו של הנהג הדורס, שחקן הכדורגל יצחק אספה. "מדובר בלחץ לא הוגן, הנגוע במניעים זרים למצוא אדם אחר אשם. רק לאחר עשרה ימים מהתאונה, כשהתחלף פרקליטו של הנהג הדורס והשיכור, 'פתאום' הוחלט לחקור את הנער שנדרס".

מהפרקליטות נמסר בתגובה: "מדובר בטענות מופרכות ומשוללות יסוד, אשר אין להן אחיזה במציאות ומוטב היה לולא היו נשמעות. בניגוד לפרסומים שונים, טרם התקבלה כל החלטה בתיק".

בשבוע שעבר הגיע הנער לחקירה במשטרה שנמשכה כשלוש שעות, כשבוע לאחר המועד המקורי שבו נקרא להיחקר. עורכי דינו, דורון ויגלר ודניאל חקלאי, אמרו לכאן חדשות כי הנער טוען שהוא לא זוכר שום פרט מהאירוע, עד לרגע שהתעורר בבית החולים. לדבריהם, האופניים היו שייכים לחברה של השניים.

לפני כשבועיים שלחה המשפחה מכתב התראה לפני תביעה למפכ״ל המשטרה, רוני אלשיך. לטענתם, ההתראה הגיעה בעקבות דבריה של דוברת המשטרה מירב לפידות, שאמרה בריאיונות לכלי התקשורת כי "אם חברו של ארי נשר לא היה מרכיב אותו - ארי היה בחיים". אמו של הנער טענה כי דוברת המשטרה חרצה את פסק דינו של בנה עוד לפני בירור העובדות, וכי מדובר בזיהום החקירה.

המשטרה מסרה בתגובה כי צר לה על בחירת המשפחה "לתקוף את המשטרה ואת נציגיה במקום לעשות את הדבר הבסיסי המצופה מכל אזרח נורמטיבי, ולהשיב לשאלות החוקרים שמבצעים את תפקידם ברגישות הראויה".