אילוסטרציה
צילום: שאטרסטוק

גינקולוג מאזור ירושלים החשוד בעבירות מין ב-3 מטופלות ממשיך לעבוד

התלונות נגד הרופא החלו להצטבר כבר לפני ארבע שנים. הוא פוטר מקופ"ח מאוחדת, אך ממשיך לעבוד בקופות החולים מכבי וכללית, כאשר אין נוהל ברור במשרד הבריאות לגבי המשך העסקת רופא שעוד לא הוגש נגדו כתב אישום. אחת המטופלות סיפרה: "הוא נגע בי במקומות שלא קשורים לבדיקה"
ורד פלמן
22 באוקטובר 2018
12:34

גינקולוג החשוד בעבירות מין בשלוש מטופלות ממשיך לעבוד בקופות חולים באזור ירושלים, על אף החשדות הכבדים נגדו. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב'. פרטי זהותו של הרופא, החשוד במעשים מגונים ובמעשי אינוס, נמצאים תחת צו איסור פרסום.

לפני ארבע שנים הגיעה לקופת חולים מאוחדת, שם עבד החשוד, תלונה של מטופלת על תקיפה מינית מצד הגינקולוג. הרופא פוטר מקופת חולים מאוחדת, ולאחר מכן נגדו חקירה פלילית נגד הרופא שמתנהלת מזה שנתיים, והתקבלו עוד שתי תלונות משתי נשים נוספות. בפרקליטות עדיין שוקלים האם להגיש נגדו כתב אישום, ובמקביל החשוד ממשיך בעבודתו בקופות החולים מכבי וכללית.

הסיבה שהחשוד ממשיך בעבודתו היא שבמשרד הבריאות אין נוהל ברור להפסקת עבודתו של רופא, טרם הוגש נגדו כתב אישום. בנוסף, בקופות החולים לא מעודכנים בענייני החקירה ולכן עבודתו נמשכת.

אורלי (שם בדוי), אחת המטופלות של הגינקולוג, חשפה הבוקר מה שעבר עליה בבדיקה: "הוא נגע בי במקומות שלא קשורים לבדיקה. הבנתי את זה רק אחרי כמה חודשים שזה לא בסדר. חייתי עם תחושות אשמה קשות, כאילו הייתי לא בסדר. את זה הבנתי רק אחרי הטיפול אצל פסיכולוגית.

"אני הגעתי לפסיכולוגית במצב שלא הייתי בטוחה במה שעברתי. החותמת שנתנה לי את האישור לזה שמה שהוא עשה הוא לא בסדר, זו כתבה שקראתי ב"ישראל היום" על הנושא. הוא היה כל כך אדיב וקיבל אותי בכל זמן שהייתי צריכה. כל זה גם מבלבל אותך. קשה לתאר את התחושות. זה שהוא ממשיך לעבוד זה מצמרר".

ממשרד הבריאות נמסר בתגובה כי "לפי פקודת הרופאים, ניתן לנקוט בצעדים משמעתיים כדי להגביל רישיון של רופא לאחר הגשת כתב אישום פלילי. אנו עוקבים אחר הטיפול בתיק הפלילי ובמידה שיוגש כתב אישום נגד הרופא, העניין יועבר בפני ועדה מיוחדת".