כוח צה"ל בכפר שממנו יצא המחבל
צילום: נאסר אישטאייה, פלאש 90

המרדף אחר המחבל מברקן: כמה פלסטינים נעצרו בחשד לסיוע

בזמן המעצר הכוח ירה לעבר בית של אחד החשודים, שנעצר והועבר לחקירה - לא היו נפגעים. בשבוע שעבר נעצר אחיו של המחבל בחשד שהעלים ראיות. המחבל רצח ביריות שני ישראלים באזור התעשייה בשומרון
משה שטיינמץ
24 באוקטובר 2018
10:32

במהלך המרדף אחר המחבל שרצח שני ישראלים בפיגוע הירי באזור התעשייה ברקן בשומרון, נעצרו הלילה (רביעי) כמה חשודים בסיוע למחבל אשרף נעלווה מהכפר שוויכה. בזמן המעצר, בכפר דנבה, הכוח ירה לעבר בית של אחד החשודים, שנעצר והועבר לחקירה. לא היו נפגעים.

בשבת דיווחו מקורות פלסטינים כי כוח של צה"ל הגיע לשוויכה שבטול-כרם במסגרת החיפושים אחר המחבל. נמסר כי הכוח מכתר כמה מבנים ובית ספר שבבנייה וכורז למחבל להסגיר את עצמו. על פי כמה דיווחים, במקום פרצו עימותים עם פלסטינים שיידו אבנים אל הכוח, וזה ירה לעברם גז מדמיע. הכוח עצר אדם אחד, שאינו המחבל, ונבדקת מעורבותו בסיוע למחבל הנמלט.

בשבוע שעבר נעצר אחיו הגדול של המחבל, אמג'ד, לאחר שפירק את מצלמות האבטחה המותקנות בביתם שבכפר שוויכה ובכך נחשד כי ניסה להעלים ראיות. במשפחה אמרו לכאן חדשות כי האח נעצר לאחר שהוציא צילומי אבטחה מארבע או חמש מצלמות שהותקנו בבית לפני כשנתיים, מכיוון שחשש שהדבר יסבך את המשפחה.

באותו לילה הודיע צה"ל למשפחת המחבל כי ביתו ייהרס. אביו של המחבל אמר לכאן חדשות כי נמסר לו שהקומה השלישית בביתם, הקומה שבה מתגורר האח העצור אמג'ד, לא תיהרס מכיוון שאין לו קשר לפיגוע. הקומה הראשונה שבה גר המחבל והקומה השנייה שבה מתגוררים ההורים כן ייהרסו, כך לדבריו.

בפיגוע, שבוצע לפני כשלושה שבועות בתוך מפעל באזור התעשייה ברקן בשומרון, נרצחו זיו חג'בי וקים יחזקאל-לבנגרונד. מחקירת הפיגוע עלה כי יחזקאל-לבנגרונד נקשרה בידיה לפני שהמחבל הפלסטיני רצח אותה ביריות.