אספה בבית המשפט, ארכיון
צילום: פלאש 90, דוברות המשטרה

אישום נגד הכדורגלן יצחק אספה: נהג בשכרות והפקיר את ארי נשר

הפקליטות הגישה כתב אישום נגד אספה בגין עבירות של נהיגה בשכרות, הפקרה ושיבוש הליכי משפט - אך לא עבירת הריגה או גרימת מוות ברשלנות. בשל כך מתחזקת ההערכה כי חברו של נשר שהרכיב אותו על האופניים יואשם באחת העבירות הללו
רום ליאור
24 באוקטובר 2018
11:26

הפרקליטות הגישה הבוקר (רביעי) לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד הכדורגלן יצחק אספה בגין נהיגה בשכרות, הפקרה, שיבוש מהלכי משפט ועוד, לאחר שפגע עם רכבו בארי נשר ובחברו שרכבו על אופניים חשמליים. אספה לא הואשם בעבירת הריגה או גרימת מוות ברשלנות, מה שמחזק את ההערכה כי הנער שהרכיב את נשר יואשם באחת העבירות.

על פי כתב האישום, במהלך בילוי במועדון שתו אספה וחבריו שלושה בקבוקי וודקה. בתום הבילוי נהג אספה כשהוא שיכור ובמהירות הגבוהה מהמותר, ופגע בארי נשר ז"ל שהורכב על חלקם הקדמי של האופניים על ידי חברו.

לאחר מכן נמלט אספה מהזירה, התקשר לחברו ארבע פעמים וסיפר תחילה כי הוא חושב שיש לו תקר בגלגל, אך לאחר מכן תיקן ואמר כי ״פגע במשהו והמשיך לנסוע״. בהמשך הלילה ביקש הנאשם מחברו להתקשר לחברת השכרת הרכב על מנת שזו תיקח את הרכב למוסך, ובכך יטושטשו הראיות לתאונה.

כתב האישום התייחס גם לטענת המשטרה כי האופניים סטו ממסלולם ובכך נגרמה הפגיעה: "בשלב מסוים, כשרכבו של הנאשם היה במרחק של כ-15 מטרים מאחורי האופניים, סטו האופניים שמאלה והנאשם התנגש בהם בעוצמה עם חלקו הימני הקדמי של הרכב".

אמו של הנער שרכב עם ארי נשר תקפה השבוע פעם נוספת את המשטרה והפרקליטות סביב הדיווחים על הכוונה להגיש נגד בנה כתב אישום בגין גרימת מוות ברשלנות.

בריאיון לאסף ליברמן ותם אהרון בכאן רשת ב', אמרה האם כי בנה נדרס פעמיים: "פעם ראשונה על ידי נהג שיכור, שנהג במהירות מופרזת ובפעם השנייה בידי המדינה, שבחרה לקחת את הקורבן ולהציג אותו כאשם ולהגיש נגדו כתב אישום. לאורך הדרך הייתה פה מגמה של הפרקליטות ושל המשטרה להפחית מהעונש של הנהג הפוגע".

האזינו לשיחה עם אמו של הנער הפוגע:

האם טענה כי "יש מגמה חד משמעית של גיא גורן מהפרקליטות מטעמים זרים, או כדי למצוא שעיר לעזאזל, להפיל את המחדלים של המשטרה שאין תקנות לגבי רוכבי אופניים להפיל את זה על בני. יש פה נהג שיכור ודורס ואפילו לא טרחו להגיש נגדו כתב אישום על הריגה או גרימת מוות ברשלנות. זה נראה לך הגיוני לקחת את הקורבן ולהאשים אותו? עוד לפני שחקרו אותו באזהרה כבר דינו נחרץ".

צילום: דוברות המשטרה

האם טענה כי האופניים שבנה רכב עליהם לא ביצעו סטייה מהמסלול. "לקחנו בוחן תנועה מטעמנו שקבע שלא הייתה סטייה אלא עיקול של הכביש ומי שנהג באופניים פשוט נסע עם עיקול הכביש. מה זה רלבנטי מי נהג בכלל? אין קשר סיבתי בין ההרכבה לבין הדריסה, הפגיעה של הנהג השיכור".

אביו של הנער אמר בתכנית כי הפרקליטות נוקטת טקטיקה מתוחכמת. "הם מנסים להסיר את האחריות בהריגה מהנהג הדורס ולהאשים אותו רק בנהיגה בשכרות ולהעביר אותה לבן, לקטין. הם אמרו את זה גם בהארכת המעצר. הפרקליט של הנהג הדורס אמר: 'העבירו את האחריות' והמדינה פשוט לא הכחישה את זה. המשטרה מילאה פיה במים".

האב אמר כי עוברים על הנער זמנים קשים. "התאונה חוזרת וצפה שוב בעקבות האשמות המדינה", תיאר. "הוא עובר טיפולים פסיכולוגיים וכל מחול השדים סביב זה והאישומים רק מחמירים את המצב. התאונה נותנת את אותותיה במצב הגופני והמצב הנפשי והמדינה לא מסייעת בזה".