זדורוב בבית המשפט, ב-2014
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפתחות בפרשת תאיר ראדה: שערה שנמצאה בזירת הרצח עשויה לפתוח מחדש את התיק

הראיה החדשה היא בדיקה של שערה שנמצאה על גופה של תאיר ראדה באורך 0.8 ס"מ. הבדיקה מעלה כי ישנה התאמה מבחינת די. אן. איי. למעורב אחר בפרשה שאינו רומן זדורוב. נציגי הצדדים, הסניגור ונציגי הפרקליטות, זומנו לישיבה במכון לרפואה משפטית
תמר אלמוג
25 באוקטובר 2018
18:56
עודכן ב 19:27

התפתחות בפרשת  רצח תאיר ראדה:  ממצא ראייתי חדש שנמצא בבדיקה ביולוגית יכול להביא לבחינה מחדש של התיק. מדובר בשערה שנמצאה בזירת הרצח, שלה התאמה לא.ח, בן זוגה של א.ק. מוקדם יותר זומנו נציגי הצדדים, הסניגור ונציגי הפרקליטות, לישיבה במכון לרפואה משפטית. בעקבות זאת פרקליטו של רומן זדורוב אמר: "חייבים לשחרר את רומן עכשיו ולערוך משפט חוזר".

מדובר בהתפתחות דרמטית בפרשת רצח שמסעירה את המדינה מאז 6 בדצמבר 2006, אז נמצאה בבית ספר בקצרין גופתה של הנערה תאיר ראדה, בת 13 וחצי במותה. מי שנעצר בחשד לביצוע הרצח הוא רומן זדורוב, פועל שהועסק בעבודות שונות בשטח בית הספר. תחילה הוא הודה ברצח אך בהמשך חזר בו. ב-2010 זדורוב הורשע בבית המשפט המחוזי בנצרת ונדון למאסר עולם. מאז פתחו פרקליטיו בסדרת ערעורים כשהאחרון שבהם נדחה בבית המשפט ב-2015.

עניין השערות שנמצאו על גופתה של תאיר ראדה עלה לדיון במהלך המשפט, אך השופטים קבעו כי ממצא זה אינו מכריע בכל הנוגע לבירור נסיבות הפרשה וכי ניתן להרשיע את זדורוב בביצוע הרצח גם ללא הכרעה חד משמעית בעניין זה.