רה"מ נתניהו בביקור מדיני רשמי בעומאן

"קידום תהליך השלום": רה"מ וראש המוסד ביקרו באופן רשמי בעומאן

לנתניהו הצטרפו גם רעייתו וראש המוסד. זהו מפגש רשמי ראשון בדרג זה משנת 1996. ראש הממשלה הוזמן לביקור על ידי שליט עומאן, הסולטן קאבוס בן סעיד, לאחר מגעים ממושכים שהתנהלו בין המדינות
גילי כהן, עמיחי שטיין ורועי קייס
26 באוקטובר 2018
16:31

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה שבו היום (שישי) לישראל מביקור מדיני רשמי בעומאן, שם נפגש ראש הממשלה עם שליט עומאן, הסולטן קאבוס בן סעיד. בהודעה משותפת שסיכמה את הביקור, דווח כי בפגישה נדונו הדרכים לקידום תהליך השלום במזרח התיכון.


הפגישה התקיימה לאחר מגעים ממושכים שהתנהלו בין שתי המדינות, בסופם הזמין הסולטן את נתניהו ואת רעייתו לבקר בעומאן. מדובר במפגש רשמי ראשון בדרג הזה מאז שנת 1996.

יחד עם ראש הממשלה נסעו לביקור גם ראש המוסד יוסי כהן, היועץ לביטחון לאומי וראש המועצה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת, מנכ"ל משרד החוץ יובל רותם, ראש הסגל יואב הורוביץ והמזכיר הצבאי לראש הממשלה תא"ל אבי בלוט. בטלוויזיה במדינת המפרץ דווח שהמפגש התקיים אתמול ונדונו בו נושאים שלצדדים יש עניין משותף בהם.

"ביקורו של נתניהו הוא צעד משמעותי ביישום המדיניות שהתווה ראש הממשלה נתניהו להידוק הקשרים עם למדינות האזור, תוך מינוף יתרונותיה של ישראל בביטחון, בטכנולוגיה ובכלכלה", נמסר בהודעה של לשכת ראש הממשלה.

השר וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט אמר כי "הביקור מהווה פריצת דרך מדינית משמעותית - חלק מהאסטרטגיה האזורית של ישראל". בנט הוסיף כי אפשר לבנות קשרים ויחסים ללא ויתורים טריטוריאליים, אלא מתוך כבוד הדדי ואינטרסים משותפים.

ברשתות החברתיות החלו להפיץ האשטאג תחת הכותרת "עומאן שער השלום" שמשבח את הסולטן קאבוס שנפגש עם נתניהו. בעומאן דיווחו על הפגישה עוד לפני לשכת ראש הממשלה.

אחד המשתמשים בטוויטר כתב "הסולטנות היא זאת שהובילה על אדמתה ועדיין מובילה את המשא ומתן להסדר ופיוס בין הגורמים המסוכסכים באזור ובעולם וגם בסוגיה הפלסטינית. לכן כולם פונים אליה. היא סולטנות שלא מדברת, אלא עושה". ברשתות החברתיות מקשרים בין הביקור של נתניהו לביקור של ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, במדינה השבוע.

תגיות:
עומאן