ארכיון
צילום: פלאש 90

מומחה DNA: השיערה שנמצאה על גופה של תאיר עשויה להיות שייכת לאלפי ישראלים

במכון לרפואה משפטית קיימו היום פגישה כדי לדון בממצא החדש שפרשת הרצח של תאיר ראדה. מומחה DNA שנכח בישיבה טען כי הבדיקה שבוצעה בשיערה הושוותה למאגר אמריקני, בעוד שהשוואה למאגר ישראלי עשויה להציג תמונה שונה
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
26 באוקטובר 2018
16:36

תיק הרצח של תאיר ראדה – התפתחות משמעותית נוספת בבדיקת השערה: התייעצות עם מומחה DNA הבוקר (שישי) במכון לרפואה משפטית והשוואה למאגר דגימות ישראלי העלו שחצי אחוז מהדגימות מתאימות לפרופיל השערה. המשמעות – היא עשויה להיות שייכת לאלפי או עשרות אלפי ישראלים.


השערה, שלטענת ההגנה שייכת לא.ח וכך הגיעה לא.ק, שלטענתם היא הרוצחת, יכולה להיות באותה מידה של אחד מכמה אלפי ישראלים, אולי אף עשרות אלפים, שלא ניתן לדעת מי מהם היה באזור בית הספר באותה העת. 

במערכת אכיפת החוק הדגישו אתמול כי הסערה הייתה סביב פרסום נתון שהוא בגדר התאמה סטטיסטית שנבחנה לפי מאגר אמריקני, שלאו דווקא מתאים לנתונים הישראלים, ולכן שם הממצא נתפס כנדיר יותר, כלומר עם סיכוי התאמה גבוה יותר. אך בהשוואה למאגר ישראלי התמונה יכולה להשתנות.

בפגישה הבוקר השתתפו מומחה חיצוני שעובד עם המכון ומומחים משטרתיים העוסקים בתחום מחקר ה-DNA לדיון מקצועי על מהות הממצאים החדשים שעלו בנוגע לרצח.