13 רקטות מעזה יורטו; צה"ל תקף מטרות ברצועה

כמה רקטות נפלו בשטח פתוח. נער בן 14 וגבר כבן 50 נפצעו קל לאחר שנפלו בעת חיפוש אחר מחסה. בהפגנות האלימות בגבול עזה הפלסטינים ניסו לבצע פיגועים ולחתוך את הגדר - ארבעה מהמתפרעים נהרגו
כתבי כאן חדשות
26 באוקטובר 2018
22:29
עודכן ב 00:13

ארבעה מטחי רקטות נורו הערב (שישי) מרצועת עזה לעבר שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. 13 רקטות יורטו על ידי מערכת כיפת ברזל וכמה אחרות נפלו בשטח פתוח. נער בן 14 וגבר כבן 50 נפצעו קל לאחר שנפלו בעת חיפוש אחר מחסה. דווח גם על שבעה בני אדם שלקו בחרדה. בסביבות השעה 22:30 בערב נשמעו אזעקות צבע אדום באזור ופיצוצים עזים.


בעזה טענו מקורות פלסטיניים כי הג'יהאד האסלאמי הוא שעומד מאחורי הירי הערב. על פי הדיווח, בג'יהאד זועמים על המצרים שהתעלמו מהם בשיחות האחרונות שקיימו בעזה.

שר הביטחון לשעבר עמיר פרץ, תושב שדרות, התייחס להסלמה: ״צריך לגור בשדרות כדי להבין את הפער בין ההצהרות של ראש הממשלה לבין המציאות בשטח. הגיע הזמן לחשוב על מהלך מדיני רחב ואמיץ ולהפסיק לגלגל את האחריות על כוחות הביטחון".


על פי התושבים, נשמעו בשדרות והסביבה לפחות 6 פיצוצים. יירוטים מעל שדרות: @Itsik_zuarets pic.twitter.com/YbJfotIc0F


גם היום נערכו הפגנות אלימות על גדר המערכת ברצועת עזה ומשרד הבריאות ברצועה דיווח על ארבעה הרוגים ועל כ-170 פצועים בעימותים עם צה"ל. כ-15 אלף פלסטינים הגיעו לכמה מוקדים לאורך הגבול, חלקם ניסו לבצע פיגועים וחלקם אף הצליחו לחתוך את הגדר. מקורות בעזה דיווחו שצה"ל תקף עמדה של אחד מארגוני הטרור ממזרח למחנה אל-בורייג'.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום כי לחמאס יש "וסת ביד, הם שולטים בלהבות, כשהם רוצים להעלות את רמת האלימות הם מעלים, כשרוצים להוריד הם מורידים". ליברמן ציפה לסוף שבוע רגוע - "חמאס גם בכל פעם מעלה דרישות נוספות מעבר לדלק אז אנחנו נעקוב, אבל אני בתקווה שלפחות סוף השבוע הזה יהיה רגוע."


מוקדם יותר דווח בעיתון "אל-חיאת" כי ישראל וחמאס השיגו הבנות באמצעות המשלחת המצרית שהגיעה לעזה השבוע לפיהן בתמורה להקלת המצור על הרצועה תיעצר הפעילות האלימה בגבול, לרבות בלוני התבערה. לפי הדיווח, חברי המשלחת המצרית הודיעו לצדדים כי לא מדובר בהסכם רגיעה, כלומר שתהלוכות השיבה על גדר הרצועה לא ייעצרו, אלא רק הפעילות האלימה, כך שיישמר "הציביון העממי" של התהלוכות.

 


בהכנת הידיעה השתתפו: משה שטיינמץ, כרמלה מנשה, אסף פוזיילוב, גל ברגר ואיציק זוארץ